فهرست

تازه‌ترين اخبار

در پیام استاندارلرستان تاکید شد؛

توجه به حقيقت وجودي معصومين(ع)، چراغ هدايتگر در زندگي بشر است

استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان لرستان در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، با توجه به لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه و به مناسبت برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، فرهاد زیویار، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی  استان لرستان در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
امام علي «علیه السلام»
هركس با كتاب‌ها آرامش يابد، راحتي و آسايش از او سلب نمي شود.
امروزه يكي از ابزارهايي كه جامعه را به سوي تعالي و پيشرفت سوق مي دهد، مطالعه و افزايش سطح آگاهي مردم است. از سوي ديگر مطالعه و كتابخواني هميشه مورد تاكيد اولياي دين قرار داشته كه اگر با تفكر و عمل همراه شود موجب دستيابي انسان به دانايي مي شود.
يكي از راه هاي ترويج كتابخواني در جامعه برگزاري برنامه هاي فرهنگي متنوع و اثرگذار است. در همين راستا نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور به عنوان متولي ترویج فرهنگ كتاب و كتابخواني كشور در حال برگزاري دوازدهمين دوره جشنواره كتابخواني رضوي است.
توجه به حقيقت وجودي معصومين(ع) از جمله امام رضا(ع) ، الگويي مناسب و چراغ هدايتگر در زندگي ما و به ويژه جوانان و نوجوانان عزيز است و اين مهم را مي‌توان با مطالعه سيره و روش زندگاني ائمه معصومين (ع) به دست آورد. جشنواره كتاب‌خواني رضوي فرصت مغتنمي براي آشنايي بيشتر با سيره اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) و ترويج فرهنگ ائمه اطهار است.
بر اين اساس با توجه به برگزاري اين جشنواره در تمامي رده هاي سني از جمله كودك، نوجوان، جوان و بزرگسال از همه دستگاه‌هاي اجرايي، فرهنگي، سازمان‌هاي مردم‌نهاد و عموم مردم كتاب دوست، شريف و فرهيخته‌ي استان دعوت ميشود در بخش هاي مختلف اين جشنواره كتابخواني شركت كنند. اميد است اين اقدام ارزنده موجب شناخت و معرفت بيشتر مردم از ائمه و اهل بيت شود و خشنودي امام عصر عج را به همراه داشته باشد.