فهرست

تازه‌ترين اخبار

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه انجمن کوهدشت عنوان کرد؛

بهسازی و شاداب سازی کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان کوهدشت

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه انجمن شهرستان کوهدشت که به ریاست فرماندار برگزار شد، از بهسازی و شاداب سازی کتابخانه عمومی شهید رجایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت در سال جاری به ریاست محمد مرادی، فرماندار و با حضور سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ امین امینی پویا، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ امین شیخی، عضو شورای اسلامی شهر؛ کامران تیموری، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کوهدشت و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه بیان داشت: شهرستان کوهدشت از پیشینه باستانی و فرهنگی بسیار غنی برخوردار بوده به گونه ای که علما و اندیشمندان بزرگی متعلق به این دیار می باشند. مردم کوهدشت همواره برای مقوله فرهنگ به ویژه کتاب و کتابخوانی اهمیت قائل شده و توسعه کتابخانه های عمومی از دغدغه های مهم مردم این شهرستان می باشد.
سید سجاد راستخانه با بیان اینکه توسعه کتابخانه های عمومی در شهرستان کوهدشت از  مهمترین مسائل پیش روی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوده، افزود: کتابخانه عمومی شهدای کوهدشت که توسط بانک پاسارگاد بازسازی شده و این کتابخانه در حال حاضر مشغول خدمت رسانی به مراجعه کنندگان می باشد. کتابخانه عمومی شهید رجایی نیز از قدیمی ترین کتابخانه های عمومی استان بوده که استقبال از این کتابخانه نیز گسترده می باشد، از این رو با پیگیری های لازم، تامین اعتبار بهسازی و شاداب سازی این کتابخانه انجام شده و بزودی عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد.   
وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان اشاره داشته و ادامه داد: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه السلام، به میزبانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در بخش های مختلف و متنوع ویژه همه گروه های سنی در حال برگزاری بوده که انتظار داریم در راستای جذب مشارکت حداکثری در شهرستان مساعدت لازم صورت پذیرد.

 
فرماندار شهرستان کوهدشت نیز در این جلسه با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر دو واژه دانش و پژوهش تاکیدات ویژه داشته اند، گفت: درون مایه و هسته اصلی دانش و پژوهش، مطالعه بوده و رعایت این نکته، زمینه پیشرفت را فراهم خواهد ساخت. تفکر نیز از طریق مطالعه ایجاد شده و مطالعه منابع مکتوب در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.
محمد مرادی ادامه داد: ترویج فرهنگ مطالعه مفید نیازمند برنامه ریزی دقیق و ایجاد بستر های لازم بوده و باید یقین داشته باشیم، آسیب های اجتماعی و حتی مشکلات اقتصادی با ترویج کتاب و کتابخوانی رابطه معکوس دارد. مطالعه از اولین شروط و لازمه آغاز هر کاری بوده و باید در همه ابعاد زندگی مد نظر باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به توسعه فیزیکی کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت اشاره کرد و افزود: پروژه ساخت کتابخانه عمومی درجه یک شهرکوهدشت با پیشرفتی در حدود ۴۵ درصد و همچنین پروژه ساخت کتابخانه شهر گراب با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی از مهم ترین پروژه های عمرانی شهرستان بوده و در حال حاضر این دو پروژه فعال بوده و تسریع در تکمیل آن ها با جدیت دنبال خواهد شد.
فرماندار کوهدشت همچنین جشنواره کتابخوانی رضوی را بسیار ارزشمند برشمرد و تصریح کرد:  این جشنواره از جهات مختلف از جمله مزین بودن به نام مبارک حضرت امام رضا (ع)، اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین علیهم السلام  و ترویج بیش از پیش فرهنگ مطالعه بسیار حایز اهمیت می باشد و همه دستگاه های اجرایی شهرستان می بایست نهایت همکاری را با مجموعه کتابخانه های عمومی داشته باشند.
آمایش سرزمینی کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان بر اساس جمعیت، پیگیری لازم به منظور تکمیل پروژه های کتابخانه ای نیمه تمام شهرستانو مشارکت در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.