فهرست

تازه‌ترين اخبار

در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان؛

محفل انس با قرآن کریم در شهرستان های بروجرد و دورود برگزار شد

به مناسب ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم در کتابخانه های عمومی شهرستان های بروجرد و دورود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، ویژه برنامه «محفل انس با قرآن کریم» همزمان با ماه مبارک رمضان با حضور جمع کثیری از علاقمندان در کتابخانه عمومی استاد آیتی شهرستان بروجرد و شهید بهشتی شهرستان دورود برگزار شد.
 
«محفل انس با قرآن کریم شهرستان بروجرد»
 محفل انس با قرآن کریم در کتابخانه استاد آیتی با حضور میثم زندیه شیرازی، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان؛ حجت الاسلام احمد گودرزی، رییس کانون های فرهنگی و هنری مساجد بروجرد؛ فرهاد سوداگر، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی بروجرد؛ جمعی از طلاب، روحانیون و دانش آموزان دبستان شهدای فرهنگی برگزار شد.
معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در این برنامه کتابخانه‌های عمومی را پرورش دهنده اندیشه و فرهنگ جامعه معرفی کرده و اعتلای جامعه را در پرورش فکری و فرهنگی کودکان و نوجوانان برشمرد و افزود: ریشه بسیاری از مشکلات فرهنگی، سیاسی و حتی اقتصادی در فقر فرهنگی بوده و  نقش مدارس و کتابخانه ها در این زمینه مهم و حیاتی است.
 میثم زندیه شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن برشمردن فعالیت ها و خدمات کتابخانه های عمومی از دانش آموزان دعوت کرد در یک کتابخانه عمومی عضو و ضمن استفاده از گنجینه کتاب ها در برنامه های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها شرکت کنند.
قرائت مجلسی قرآن توسط قاری ممتاز کشوری حاج محمد پیریایی و جمعی از قاریان شهرستان، معرفی بخش های مختلف جشنواره کتابخوانی رضوی و تکریم دانش آموزان محجبه  از بخش های مختلف این برنامه بود.
«محفل قرآنی «بهار در بهار» در شهرستان دورود»
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی و با همکاری کانون قرآن و عترت اداره آموزش و پرورش شهرستان دورود، محفل انس با قرآن کریم، ویژه نوجوان دختر مقطع متوسطه با حضور نصیر الیاسی، مدیر دارالقرآن مشکات؛ فاطمه چراغی، رئیس کانون قرآن و عترت اداره آموزش و پرورش؛ خلیل مظفری، از قاریان برجسته شهرستان دورود؛  رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی و جمعی از اعضای کادر آموزشی دبیرستان دخترانه عفت شهرستان در محل کتابخانه عمومی شهید بهشتی برگزار شد.
 رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ابتدای این جلسه ضمن خوش‌آمدگویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات میهمانان، تلاقی بهار طبیعت و بهار قرآن را تبریک گفت و افزود: نبی مکرم اسلام (ص) در حدیث ثقلین، از کتاب آسمانی قرآن به عنوان یادگاری ارزشمند یاد کرده است و بر هر زن و مرد مسلمانی واجب است تا خود را به زلال جاری تعالیم این کتاب آسمانی بسپارند و از رهنمودهای آن تبرک بگیرند.
در ادامه جلسه، نصیر الیاسی، مدیر دارالقرآن مشکات نیز ضمن تشکر از نگاه کتابخانه‌های عمومی شهرستان به موضوعات قرآنی و ارزشی، از برگزاری محافل انس با قرآن در تمامی مدارس سطح شهر در طول ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: آنکس که خود را در پناه قرآن و تعالیم اهل بیت سلام ا... علیها قرار دهد نه خوفی بر اوست و نه حزنی و خوشا به حال کسانی که از ماه مبارک رمضان به عنوان فرصتی ایده آل برای آشنایی هر چه بیشتر با کتاب آسمانی دین مبین اسلام بهره وافی و کافی را می‌برند.
در ادامه برنامه، پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم توسط خلیل مظفری، از قاریان برجسته شهرستان و جمع‌خوانی حاضرین، از سه تن از دانش‌آموزان فعال قرآنی از سوی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان با اهدای لوح و بسته فرهنگی تقدیر به عمل آمد.