فهرست

تازه‌ترين اخبار

نماینده ولی فقیه در استان لرستان طی پیامی عنوان کرد:

جشنواره کتابخوانی رضوی از اهداف ارزشمند و نابی برخوردار است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد طی پیامی از مردم ولایت مدار و انقلابی استان لرستان جهت شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد طی پیامی از از مردم ولایت مدار و انقلابی لرستان جهت شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم»
تمدن اسلامی در ادامه تمدن‌های پیشین بشری، بیش از همه به دانش، پژوهش، خواندن و نوشتن، آموختن و آموزش‌دادن اهتمام داشته است و در دنیای امروز فرهنگ مکتوب به دلیل دامنه‌ی نفوذش، باید مورد توجه ویژه همه اقشار باشد، تا با بهره‌برداری از این ابزار ماندگار، زمینه هجوم و شبیخون فرهنگی دشمن به باورهای فرهنگ اصیل اسلامی بوجود نیاید.
امروزه یکی از ابزارهایی که جامعه را به سوی تعالی و پیشرفت سوق می دهد، مطالعه و افزایش سطح آگاهی مردم می‌باشد و هر اقدامی که در این زمینه انجام پذیرد شایسته تحسین است.
در این راستا، دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال برگزاری است، علاوه بر ایجاد بستر فرهنگی معنوی، دارای اهداف بسیار ارزشمند و نابی از جمله اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین علیهم السلام و آموزه‌های آن به ویژه فرهنگ منوّر رضوی؛ گسترش فعالیت‌های کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین علیهم السلام به‌ویژه حضرت امام رضا علیه السلام؛ شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت علیهم السلام از طریق انتشار گسترده این آثار و اعتلای فرهنگ ایرانی متکی به فرهنگ دینی می باشد.
اینجانب ضمن قدردانی از دست اندارکاران برگزاری این جشنواره، از عموم مردم ولایت مدار و انقلابی استان لرستان دعوت می نمایم، تا به همراه خانواده در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت نموده، و با این اقدام پسندیده، در این مسیر پر خیر و برکت، نسبت به معرفی و آشنایی هرچه بیشتر با سیره اهل بیت«ع» به ویژه فرهنگ منور رضوی حرکت نمایند.
«سید احمد رضا شاهرخی»