فهرست

تازه‌ترين اخبار

به میزبانی کتابخانه علامه شهیدی بروجرد؛

برگزاری نشست معرفی ویژگی های منتظران امام زمان (عج) بر مبنای کتاب مکیال المکارم

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد نشست «معرفی ویژگی های منتظران امام زمان (عج)» بر مبنای کتاب مکیال المکارم در کتابخانه علامه شهیدی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد، نشست «معرفی ویژگی های منتظران امام زمان (عج)» بر مبنای کتاب مکیال المکارم  اثر علامه محمدتقی موسوی اصفهانی (ره)، با حضور جمع کثیری از طلاب حوزه علیمه، دانشجویان، شعرا و علاقمندان در کتابخانه علامه شهیدی شهرستان بروجرد برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام علی شاکرمی از اساتید حوزه و دانشگاه بیان داشت: منتظر واقعی کسی است که تمام حرکات و سکناتش حکایت از انتظار داشته باشد. کسی که انتظار مهمانی را می کشد. به نظافت خانه می پردازد، لباس مرتب می پوشد و همه چیز را فراهم می کند تا به محض ورود مهمان، به بهترین نحو از او پذیرایی کند. انتظار امام زمان (عج) لحظه به لحظه است. باید به گونه ای منتظر بود که هر لحظه خبر ظهور آقا به گوش رسد، آماده باشیم. اهل گناه و دلبسته به دنیا نمی تواند نام خود را منتظر بنامد.
حجت الاسلام شاکرمی ادامه داد:  منتظر کسی است که تلاش کند روز به روز به لحاظ روحی، فکری و عملی خود را بیش از پیش شبیه مولای خود کند و این راهی ندارد جز تقویت ایمان ، تقوا و فضایل اخلاقی و دوری از گناه. بی تردید این مهم، یک شبه تحقق نمی یابد بلکه لازم است  با توکل به خدا و توسل به خود حضرت، به طور تدریجی و مستمر در این راه قدم برداشت.
وی افزود: در یک جمله کسی می تواند خود را منتظر بنامد که در لحظه لحظه زندگی خود، وظیفه و تکلیفی را انجام دهد که امام زمان (عج) در آن لحظه انتظار دارد؛ بی تردید چنین شخصی هیچ گاه فکر گناه و معصیت به خود را نمی دهد و در مقابل، هیچ واجبی از او فوت نمی شود. فضایل و سجایای اخلاقی منتظر امام زمان (عج) به گونه ای است که هر کس او را ببیند خواهد دانست که محبت واقعی آقا در دل او جا گرفته است.
در ادامه نشست شجاع کیانپور، مسئول کتابخانه عمومی علامه بحرالعلوم به معرفی ویژگی های منتظران حضرت مهدی (عج) در کتاب مکیال المکارم  به صورت مفصل پرداخت.
در پایان نشست نیز شاعرین حاضر در برنامه اشعار خود با موضوع ائمه معصومین را خوانش کردند.