منو
اخبار
.
به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صورت گرفت: دیدار مدیرکل و کارکنان کتابخانه های عمومی لرستان با مبارز فعال دوران پیروزی انقلاب در خرم آباد مدیرکل و جمعی از کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان و کتابداران شهرستان خرم آباد با حضور در منزل مصطفی آشنا، از مبارزین دوران انقلاب اسلامی و جانباز دفاع مقدس، با ایشان دیدار و گفتگو کردند.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در این دیدار فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، ضمن تمجيد از ايثارگری و از خودگذشتگي جانبازان سرافراز ميهن اسلامي، خطاب به مصطفي آشنا گفت‌: شما ایثارگران گنجینه ارزشمند تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستید و امیدواریم با همت خود خاطرات همرزمان شهید و رشادت هایتان را به منظور حفظ این میراث ماندگار در تاریخ این کشور به صورت مکتوب ثبت نمائید.

طهماسبی، همچنین در گفتگو با همسر این جانباز ایثارگر، ضمن قدردانی از صبر و بردباری ایشان، اظهار داشت: فداکاری شهیدان و رزمندگان و از خودگذشتگی خانواده های آنان بود که در دوران انقلاب و دفاع مقدس، ابرهای تیره را از افق زندگی ملت ایران اسلامی زدود.

مصطفی آشنا نیز در این دیدار به بیان وقایعی از مبارزات انقلابی مردم شهرستان خرم آباد در کنار بزرگانی همچون سید فخرالدین رحیمی و آیت الله مدنی(ره) در دوران پیروزی انقلاب پرداخت و در ادامه ضمن شرح  خاطراتی از دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: بنده خود را وام دار انقلاب و مدیون خون پاک شهدایی می دانم که با نثار جان خود از ارزش ها و دستاوردهای انقلابی این مرز بوم محافظت کردند.

آشنا افزود: مشکلات نباید باعث دوری جوانان ما از آرمان های نظام و انقلاب شود، چرا که در دوران جنگ تحمیلی جوانان این مملکت با یاری خدا و همت خود توانستند بر مشکلات غلبه کنند و بر دشمنان پیروز شوند.

در پايان این دیدار با اهدای لوح سپاس و هدیه ای از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان از این رزمنده ایثارگر  تقدیر به عمل آمد‌.

گفتنی است مصطفی آشنا، از مبارزین فعال در دوره پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان خرم آباد است که با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید و در سال 1361 در عملیات بیت المقدس( آزاد سازی خرمشهر) به درجه رفیع جانبازی نائل گردید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 133