منو
اخبار
برگزاری نشست عصر شعر انقلاب در پلدختر همزمان با فرا رسیدن دهه فجر، نشست عصر شعر انقلاب اسلامی با عنوان «پگاه امید» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پلدختر و مشارکت انجمن شعری «مانا سخن» در کتابخانه علامه جزایری پلدختر برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در این نشست علی محمد قهرمانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر، غنای فرهنگی را یکی از شاخصه های عمده انقلاب اسلامی ایران برشمرد و اظهار داشت: اعتلای فرهنگ این سرزمین مرهون توجه به مولفه های مهمی همچون ادبیات و هنر است.

قهرمانی زبان شعر را زبان گویای مردم جامعه و تبلور اندیشه های درونی یک ملت دانست و بر تلاش در جهت تحقق رسالت خطیر دستگاههای فرهنگی مبنی بر رشد و اعتلای فرهنگ جامعه تاکید کرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر، هدف از برگزاری این برنامه را شناساندن ارزش های انقلاب اسلامی و معرفی مفاخر بومی در حوزه فرهنگ و ادبیات عنوان داشت و گفت: امیدواریم برگزاری این برنامه ها بتواند در ایجاد پیوند میان کتاب و هنر و ارتقای سطح فکری و فرهنگی جامعه تاثیرگذار باشد.

محسن ایمانی رئیس انجمن شعر مانا سخن نیز در این نشست از برگزاری این برنامه فرهنگی با اداره کتابخانه ئهای عمومی شهرستان پلدختر ابراز خرسندی کرد و کفت: زبان شعر، بیان ناگفته های درونی و عنصری جهت نظم دادن به ساختارهای فرهنگی و اجتماعی جامعه برشمرد و ابراز امیدواری که تعامل و همکاری دستگاههای فرهنگی، رشد و ارتقای فرهنگ جامعه را در پی داشته باشد.

در ادامه این نشست شاعران شرکت کننده در نشست به قرائت اشعار خود پرداختند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 117