منو
اخبار
همزمان با چهلمین فجر انقلاب اسلامی؛ نشست کتابخوان اختصاصی اقشار ویژه مددجویان زندان در خرم آباد برگزار شد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نشست کتابخوان اختصاصی اقشار ویژه مددجویان زندان، به همت ادارات کل کتابخانه های عمومی و زندان های استان لرستان در زندان مرکزی خرم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، نشست کتابخوان اختصاصی اقشار ویژه مددجویان زندان، به همت ادارات کل کتابخانه های عمومی و زندان های استان لرستان با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ رضا محمدی اصل، مدیرکل زندان های استان؛ جعفر بدری، رئیس کل دادگستری استان لرستان؛ سعید رازانی، دادستان لرستان؛ سید رحیم کاظمی، معاون قضایی و رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری؛ حمید رضا نظیفی، مدیرکل پزشکی قانونی لرستان؛ توکل شاه کرمی، معاون اداری و مالی دادگستری؛ علی سبزواری، معاون فرهنگی دادگستری لرستان، حسین رضا دلفان، رئیس دادگاههای عمومی و انقلاب خرم آباد؛ مجتبی روشن پور، رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های لرستان؛ هاشم دالوند، معاون سوادآموزی سازمان آموزش و پرورش، معاونین و مدیران دستگاههای قضایی، کارشناسان ادارات کل زندان ها و کتابخانه های عمومی استان و جمعی از مددجویان زندان در زندان مرکزی خرم آباد برگزار شد.

فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این نشست ترویج مطالعه و کتابخوانی را یکی از عناصر عمده غنای فرهنگی جامعه برشمرد و اظهار داشت: کتابخانه های عمومی استان در راستای ارائه خدمات فرهنگی یکسان به آحاد مختلف مردم، نگاه ویژه ای به اشاعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتاخوانی در میان مددجویان زندان دارد.

طهماسبی، به اهداف تنبیهی و اصلاحی در نظر گرفته شده برای زندانیان اشاره کرد و عنوان داشت: در این زمینه باید جنبه اصلاحی و تربیتی زندان ها بیشتر مورد توجه باشد و تحقق این هدف مهم نیز هم افزایی و مشارکت سایر دستگاههای اجرایی و فرهنگی را می طلبد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، تاثیر بسزای مطالعه و کتابخوانی در پر کردن بهینه اوقات فراغت زندانیان را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که مددجویان زندان از این فرصت پیش آمده در راستای تغییر نگرش و توانمند سازی خود جهت بازگشت مجدد به جامعه به خوبی بهره بگیرند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان همچنین در خصوص تجهیز کتابخانه های مشارکتی زندان های استان به منابع اطلاعاتی مفید و کارآمد قول مساعد داد و تصریح کرد: با تمهیدات صورت گرفته برآنیم تا کتاب هایی متناسب با نیاز مددجویان زندان در اختیار آنها قرار بگیرد.

رضا محمدی اصل، مدیرکل زندان های استان لرستان نیز  در این نشست از همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان در برگزاری این نشست و گسترش و اشاعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان مددجویان زندان تشکر کرد و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی در میان مددجویان زندان از جمله اهداف عمده این اداره کل است و از طریق همکاری با سایر ادارات، درصدد گسترش خدمات فرهنگی در زندان های استان هستیم.

در ادامه این نشست تعدادی از مددجویان زندان مرکزی خرم آباد، به بیان گزیده ای از کتاب هایی که مطالعه کرده بودند پرداختند و تجربیات مطالعاتی خود را با دیگران به اشتراک گذاشتند.

پخش کلیپ فعالیت های فرهنگی در میان مددجویان زندان، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «حدیث نور»(خاطرات زندگی امام خمینی(ره)، اجرای نمایش «پمپ» و «روبه» توسط گروه تئاتر زندان دورود و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علی سبزواری، معاون فرهنگی دادگستری استان لرستان با موضوع انقلاب اسلامی و نقش امام راحل(ره) در شکل گیری این انقلاب عظیم، از دیگر بخش های این برنامه بود.

در پایان نشست نیز با حضور مسئولین حاضر در مراسم از معرفی کنندگان کتاب و همچنین برگزیدگان مسابقه کتابخوانی، با اهدای هدایایی تقدیر به عمل آمد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 120