منو
اخبار
مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان خبر داد: اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در استان لرستان مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان از اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه های عمومی منتخب استان لرستان خبر داد.  

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های لرستان، فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اعلام این خبر اظهار داشت: طرح ملی "کتابخانه گردی" شنبه 18 اسفند ماه همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابخانه های  عمومی منتخب (شامل کتابخانه های جدید التاسیس و بازگشایی شده در سال جاری) به اجرا در می آید و طی آن کتابخانه های عمومی امامزاده محمد(ع) بخش درب گنبد کوهدشت و مصطفی خمینی(ره) روستای چم پلک چگنی در این روز میزبان مدیران و مسئولین و علاقمندان به حوزه کتاب و کتاب خوانی خواهند بود.

طهماسبی، هدف از برگزاری این طرح را آشنایی عموم مردم و مدیران اجرایی و فرهنگی با کتابخانه های عمومی، اطلاع مردم و مسئولین از فعالیت ها و خدمات کتابخانه های عمومی، توجه دادن عموم مردم به کتابخانه به عنوان یک پایگاه اجتماعی و فرهنگی تاثیر گذار و استفاده از ظرفیت گروههای مرجع نظیر هنرمندان، چهره های سرشناس فرهنگی، ورزشی و .. برای دعوت عموم مردم به کتابخانه برشمرد و اظهار داشت: این برنامه که در راستای مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور به مرحله اجرا در می آید فرصت مغتنمی جهت آشنایی عموم مردم با ظرفیت های فرهنگی عمده موجود در کتابخانه های عمومی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اجرای طرح کتابخانه گردی در 18 اسفند، برنامه های متنوعی همچون اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی، معرفی خدمات کتابخانه ای و معرفی منابع اطلاعاتی مفید در کتابخانه های عمومی منتخب در سطح استان انجام می شود.

همچنین مراسم افتتاحیه کتابخانه عمومی پروین اعتصامی روستای دیناروند خرم آباد و کتابخانه عمومی روستای مرزیان ازنا همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با حضور جمعی از مسئولین و مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی و فرهنگی در محل این کتابخانه ها برگزار می شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 116