منو
اخبار
با حضور جمعی از مسئولان و مدیران؛ مراسم طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی امامزاده محمد(ع) بخش درب گنبد کوهدشت برگزار شد. مراسم طرح ملی کتابخانه گردی، همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با حضور عموم مردم و جمعی از مسئولان و مدیران در کتابخانه عمومی امامزاده محمد(ع) بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های لرستان، مراسم طرح ملی کتایخانه گردی همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با حضور بهزاد ابراهیمی، بخشدار؛ حجت الاسلام و المسلمین مجید نوری، امام جماعت بخش درب گنبد؛ سید سجاد موسوی، رئیس شورای اسلامی؛ سید خلیل موسوی، فرمانده سپاه درب گنبد؛ ایوب طهماسبی نژاد، رئیس اداره ورزش و جوانان؛ عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت، کتابداران و جمعی از مسئولین ادارات و دستگاههای اجرایی و فرهنگی بخش درب گنبد برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مجید نوری، امام جماعت حرم امامزاده محمد(ع) بخش درب گنبد ، ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این برنامه فرهنگی، به ذکر احادیث و روایاتی از ائمه اطهار(ع) در باب اهمیت و جایگاه والای کتاب و کتابخوانی پرداخت.

در ادامه، بهزاد ابراهیمی، بخشدار درب گنبد در سخنانی ضمن تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی، خدمات و فعالیت ها ی فرهنگی این نهاد در راستای اشاعه و گسترش مطالعه و کتابخوانی در جامعه را تاثیرگذار و حائز اهمیت فراوان دانست.

عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت نیز در این مراسم از حضور مسئولین و مدیران در طرح کتابخانه گردی تشکر کرد و اظهار داشت: این طرح همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با هدف آشنایی عموم مردم و مسئولین با فعالیت ها و خدمات کتابخانه ای و سوق دادن آنها به کتابخانه های عمومی به عنوان یک پایگاه مهم فرهنگی و اجتماعی، در کتابخانه های عمومی منتخب سراسر کشور برگزار می شود.

وی همچنین به تشریح تاریخچه تاسیس نهادکتابخانه های عمومی کشور و فعالیت ها و خدمات فرهنگی کتابخانه های عمومی در راستای گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه پرداخت و بر ضرورت مشارکت مسئولین در برگزاری برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

قصه گویی برای اعضای کودک و نوجوان، ثبت دلنوشته بازدید کنندگان از کتابخانه، اهدای کتاب و تقدیر از برگزیدگان مسابقه فرهنگی "برگ چهلم" از دیگر برنامه های مراسم طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی امامزاده محمد(ع) بخش درب گنبد کوهدشت بود.

در پایان مراسم نیز از بخشدار، فرمانده سپاه و رئیس اداره ورزش و جوانان بخش درب گنبد جهت مساعدت و همکاری در بازگشایی کتابخانه عمومی امامزاده محمد(ع،) با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 148