منو
اخبار
برگزاری مراسم تجلیل از کتابیاران و برگزیدگان مسابقه کتابخوانی دهه فجر در شهرستان پلدختر به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر، از کتابیاران و برگزیدگان مسابقه کتابخوانی ویژه دهه فجر تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، مراسم تجلیل از کتابیاران و برگزیدگان مسابقه کتابخوانی ویژه دهه فجر به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با حضور علیرضا ملکشاهی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری پلدختر، حجت الاسلام و المسلمین کاظم تیموری امام جمعه شهرستان پلدختر، مرتضی کائیدی بخشدار مرکزی، صمد چراغی پور شهردار پلدختر، حجت الاسلام علی صیادی رئیس تبلیغات اسلامی و جمعی از اهالی فرهنگ و  فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی  در کتابخانه عمومی علامه جزایری پلدختر برگزار شد.

دراین مراسم حجت الاسلام و المسلمين کاظم تیموری امام جمعه شهرستان پلدختر ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به نقش بی بدیل  مطالعه و کتابخوانی در سلامت فکری مردم جامعه اشاره کرد و عنوان داشت: وجود کتاب قرآن  به عنوان  معجزه جاوید پیامبر(ص)، نشان از اهمیت والای کتاب و کتابخوانی در تعالیم دین مبین اسلام دارد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت و فرصتهای موجود در شهرستان پلدختر، وجود کتابخانه عمومی به عنوان مرکزی جهت تحقیق و کسب دانش را ضروری دانست و بر لزوم وجود منابع اطلاعاتی مفید در کتابخانه ها جهت استفاده بهینه عموم شهروندان تاکید کرد.

علی محمدقهرمانی رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان پلدختر نیز در سخنانی هدف از برگزاری این مراسم را تجلیل از فعالان عرصه کتابخوانی و افرادی که بیشترین نقش را در جذب اعضا و تشویق به سمت مطالعه داشته اند برشمرد و اظهار داشت:  افزایش سرانه مطالعه و تشويق اقشار مختلف جامعه به  مطالعه و کتابخوانی، در نهایت رشد و ارتقای سطح فرهنگ جامعه را در پی دارد.

 وی، گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه را در گرو یک عزم همگانی دانست و بر مشارکت مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی جهت برگزاری برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

در ادامه اين مراسم از 2 نفر از فعالان عرصه كتاب و كتابخواني با عنوان همیارکتابخانه و کتابخوان برتر و از 4 نفر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی و نقاشی برگ چهلم ویژه دهه مبارک فجر و 5 نفر از برندگان مسابقه کتابخوانی در شهرستان با اهدای هدایایی تقدیر بعمل آمد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 197