منو
اخبار
1398/2/17 سه‌شنبه دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان با دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با هدف پی گیری جهت رفع مسائل و مشکلات کتابخانه ای، با سعید رازانی دادستان مرکز استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار که در دفتر دادستان استان لرستان صورت گرفت، طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، کمبود فضای کتابخانه ای را یکی از مشکلات عمده حوزه  کتاب و کتابخوانی در استان برشمرد و اظهار داشت: تلاش شده تا از تمامی ظرفیت موجود جهت رفع این نقیصه در استان بهره ببریم و در همین راستا با پی گیری های صورت گرفته توانستیم با افتتاح دو باب کتابخانه و بازگشایی دو کتابخانه دیگر، 4 باب کتابخانه را مجموعه کتابخانه های عمومی استان بیافزاییم.

طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش به آغاز  نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان اشاره کرد و بر لزوم مشارکت و همکاری ادرات و سازمان های مختلف استان در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره ملی و مزین به نام ثامن الحجج(ع) تاکید کرد.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان همچنین مساعدت در اخذ مجوز قانونی جهت توسعه فضای فیزیکی کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) شهرستان خرم آباد و تعیین تکلیف پروژه نیمه کاره کتابخانه عمومی پارک معلم خرم آباد را خوستار شد.

سعید رازانی، دادستان مرکز استان لرستان نیز در این دیدار به اهمیت مطالعه و کتابخوانی و نقش بسزای آن در ارتقای سطح فرهنگ جامعه را اشاره کرد و توجه بیشتر به این حوزه مهم فرهنگی و رفع مسائل و مشکلات موجود در این زمینه را خواستار شد.

وی همچنین لزوم به روز رسانی و غنی سازی منابع مطالعاتی کتابخانه های عمومی را یادآور شد و بر تلاش در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی کتابخانه های عمومی استان تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان در پایان، به فواید مطالعه کتاب نسبت به مطالعه از طریق فضای مجازی اشاره کرد و افزود: مطالعه کتاب دنیای دیگری است و برای خوانده لذت بیشتری دارد و حضور در کتابخانه دنیای جدیدی را به روی انسان می گشاید که آرامش آن با هیچ فضای دیگری قابل مقایسه نیست.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 1133