منو
اخبار
1398/2/17 سه‌شنبه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در سال جاری به ریاست محمود آشناگر معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرمانداری خرم آباد و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی عضو انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در سال جاری با حضور محمود آشناگر معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرمانداری خرم آباد، علی محمد صالحی نسب رییس شورای اسلامی شهرستان خرم آباد و عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها، فریده نظریان ذهابی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد، سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن و اعضای مجمع خیرین کتابخانه ساز لرستان به عنوان مهمان ویژه، در سالن جلسات فرمانداری خرم آباد برگزار شد.

فریده نظریان ذهابی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در این جلسه ضمن قرائت دستور کار جلسه و ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان در شاخصه های مختلف، اظهار داشت: در اواخر سال گذشته کتابخانه عمومی پروین اعتصامی روستای دیناروند افتتاح و فعالیت خود را آغاز نموده است که این کتابخانه روستاهای بزرگی همچون دیناروند، دارایی، تلوری و ... را در جنوب شهر خرم آباد  پوشش می دهد.

 سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد با اعلام اینکه وضعیت کتابخانه عمومی حضرت مهدی (عج) این شهرستان همچنان به علت کمبود اعتبارات جهت بازسازی تعطیل است، توجه ویژه مسئولین و خیرین برای تامین اعتبار وبازگشایی این کتابخانه را خواستار شد. 

نظریان ذهابی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری جشنواره ملی کتابخوانی رضوی اشاره نمود و با بیان اینکه این برنامه فرهنگی همزمان با سراسر کشور در کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد نیز در حال اجرا ست، به تشریح چگونگی شرکت در بخش های مختلف این جشنواره برای اعضای حاضر در جلسه پرداخت.

محمود آشناگر معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرمانداری شهرستان خرم آباد  نیز در این جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی مقوله ای بسیار مهم است که  نباید کم رنگ دیده شود، زیرا یکی از اساسی ترین راه های پیشرفت سریع هر جامعه، توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است  و تا زمانی که مطالعه مفید در اولویت قرار نگیرد بسیاری از  مشکلات موجود در جامعه همچنان حل نشده باقی خواهند ماند.

آشناگر افزود: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان می بایست تا پایان سال به صورت منظم و با حضور همه اعضای حقیقی و حقوقی برگزار گردد.

در ادامه جلسه سایر اعضای انجمن به بیان نظرات و ارائه دیدگاههای خود در خصوص مسائل مطرح شده در چارچوب دستور کار جلسه پرداختند و در پایان مصوبات مربوطه به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 897