منو
اخبار
1398/2/18 چهارشنبه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله در سال جاری به ریاست عابدین گراوند معاون فرماندار این شهرستان و با حضور اکثریت اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان سلسله برگزار شد، شهلا حسنوند رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله ضمن خیرمقدم و تشکر از حاضرین، گزارشی از مصوبات جلسه قبلی انجمن و روند اجرایی شدن آنها در شهرستان ارائه کرد.

وی در ادامه ضمن قرائت دستور کار جلسه، به تشریح اهمیت و چگونگی شرکت در مسابقه جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و همکاری و تعامل سایر ادارات شهرستان در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره ملی در شهرستان را خواستار شد.

در ادامه  عابدین گراوند معاون فرماندار شهرستان سلسله، با تاکید بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تلاش به  تبدیل آن به یک فرهنگ عمومی در جامعه، اظهار داشت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که جوانان با کتاب بیشتر انس بگیرند و کتابخوانی تنها مختص قشر خاصی نباشد.

وی همچنین نقش جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و نقش آن در شناخت سنت و سیره ائمه اطهار(ع) و به ویژه شخصیت امام رضا(ع) را یادآور شد و از ادارات شهرستان خواست تا همکاری لازم را با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در برگزاری این جشنواره ملی داشته باشند.

در ادامه جلسه سایر اعضای انجمن به بحث و تبادل نظر در چارچوب دستور کار جلسه پرداختند و در پایان پس از ارائه دیدگاهها و تجمیع نظرات اعضای انجمن، مصوبات مربوطه به امضای حاضرین در جلسه رسید.

مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص انجام تبلیغات جشنواره کتابخوانی رضوی، مساعدت و همکاری اداره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان در بخش پویش مجازی جشنواره، تعیین تکلیف اموال فرسوده و بلا استفاده شهرستان و راه اندازی ایستگاه مطالعه سیار با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مهمترین مصوبات سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله در سال جاری بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 539