منو
اخبار
1398/2/19 پنجشنبه با محوریت برگزاری نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی صورت گرفت: برگزاری جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان لرستان جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان لرستان با حضور معاون استاندار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی عضو انجمن در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان لرستان با محوریت برگزاری نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان لرستان با حضور قاسم ولی زاده، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی و مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ محمد جواد محمدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ سید حسین نازاریان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ مصطفی امانی پور، مدیرکل ثبت احوال، بهزاد شاکرمی معاون نظارت اداره کل راه و شهرسازی؛ محمد حسین نظری پور معاون اداره کل زندان های لرستان؛ ولی اله رستمی نژاد، رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد؛ شاهین احمدی، رئیس سازمان فرهنگی شهرداری خرم آباد؛ حجت الاسلام محمد جواد عباس زاده، معاون سازمان اوقاف و امور خیریه؛ حجت الاسلام حسین فلاحی زاده معاون فرهنگی دانشگاه لرستان؛ ناصر دولتشاه، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ رامین جانی پور، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان؛ جمعی از کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، خبرنگاران و اصحاب رسانه استان و  سایر اعضای حقیقی و حقوقی عضو انجمن در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد.

فرشته طهماسبی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان لرستان در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه، گزارشی از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط این اداره کل در مناطق سیل زده استان ارائه کرد. وی انجام فعالیت هایی همچون همکاری در برپایی موکب طبخ غذا توسط محبان الفاطمه(س) در محل کتابخانه عمومی علامه جزایری پلدختر با پخت روزانه 12000 پرس غذا، سرکشی از مناطق سیل زده، توزیع اقلام مورد نیاز در مناطق سیل زده شهرستان پلدختر، توزیع بسته های فرهنگی شامل کتاب، عروسک، لوازم التحریر و .. در قالب اجرای طرح پویش مهربانی با همکاری ادارات کل کتابخانه های عمومی استان های معین لرستان و انجام برنامه های متنوع فرهنگی شامل قصه گویی، ایستگاه نقاشی، مسابقه کتابخوانی و ... توسط کاروان های بهار مهربانی را از مهمترین فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در مناطق سیل زده استان برشمرد.

طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح چگونگی برگزاری نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان لرستان پرداخت و اظهار داشت: این جشنواره ملی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، مطالعه کتاب های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین(ع) و به ویژه حضرت امام رضا(ع) و گرامیداشت پدید آورندگان آثار مرتبط با فرهنگ رضوی برگزار می شود و علاقمندان به شرکت در این مسابقه می توانند برای دریافت منابع و شرکت در بخش های مکتوب، آنلاین و پویش مجازی این جشنواره، به کتابخانه های عمومی سراسر استان یا پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان مراجعه نمایند.

وی افزود: از تمامی ادارات و دستگاههای اجرایی استان و به ویژه سازمان هایی همچون آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، صدا و سیما، سازمان شهرداری، سازمان تبلیغات، سازمان بهزیستی، اداره کل زندان ها و سازمان اوقاف و امور خیریه انتظار داریم که هم در بعد تبلیغات و هم در زمینه مشارکت در برگزاری جشنواره، اداره کل کتابخانه های عمومی استان را یاری نمایند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در بخش پایانی سخنانش با اشاره به کمبود فضای فیزیکی در کتابخانه های عمومی استان، مساعدت سازمان شهرداری در اخذ مجوز قانونی جهت توسعه فضای فیزیکی کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) شهرستان خرم آباد را خواستار شد.

قاسم ولی زاده سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری لرستان نیز در این جلسه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را مصداق بارز تقویت  ارزش های مذهبی و معنوی در جامعه برشمرد و اظهار داشت: گسترش ارزش های معنوی باعث رفع بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه می شود.

وی بر نقش جشنواره کتابخوانی رضوی در شناساندن فرهنگ و سیره ائمه اطهار(ع) برای آحاد مختلف مردم جامعه تاکید کرد و مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان در برگزاری هر چه با شکوه تر این جشنواره بزرگ ملی در استان را خواستار شد.

همچنین در این جلسه با دستور معاونت سیاسی و امنیتی استانداری لرستان، مقرر گردید تا در جلسه ای که با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد برگزار می شود، اخذ مجوز توسعه فضای فیزیکی کتابخانه عمومی امام جعفرصادق(ع) خرم آباد مورد بررسی قرار گرفته و تعیین تکلیف شود.

در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه ضمن اعلام آمادگی جهت مشارکت در برگزاری نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، به بیان دیدگاههای خود در خصوص مباحث مطرح شده در چارچوب دستور کار جلسه پرداختند و در پایان پس از تجمیع نظرات، مصوبات مربوطه به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 482