منو
1398/2/24 سه‌شنبه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر اشترینان اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی آیت اله بروجردی(ره) شهر اشترینان به ریاست مقداد صارمی بخشدار و با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد و سایر اعضای حقیقی و حقوقی عضو انجمن برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه که در محل بخشداری اشترینان برگزار شد، محمد رضا زمانی مسئول کتابخانه آیت اله بروجردی(ره) اشترینان ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی و قبولی طاعات و عبادات  اعضای انجمن، به قرائت دستور کار جلسه پرداخت و مشارکت حداکثری ادارات شهر اشترینان در خصوص شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را خواستار شد.

وی در ادامه به عدم پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه توسط سازمان شهرداری اشاره کرد و گفت: شهرداری اشترینان طبق جلسه قبلی انجمن می بایست مبلغی علی الحساب به حساب انجمن کتابخانه واریز نماید که این امر هنوز محقق نشده است. 

مقداد صارمی بخشدار اشترینان نیز در این جلسه بر اهمیت کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و اظهار داشت: این مقوله مهم فرهنگی  باید در جامعه جدی گرفته شود، زیرا که باعث بصیرت و آگاهی بخشی به عموم  افراد جامعه خواهد شد.

وی همچنین در خصوص برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، عنوان داشت: تمامی دستگاه ها و ادارات شهر اشترینان می بایست به صورت جدی دربرگزاری این جشنواره ملی شرکت نمایند.

 در ادامه جلسه  داود پهلوان رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد  در سخنانی اظهار داشت: در بحث اهمیت کتاب و کتابخوانی، سخنان زیادی از بزرگان دین گفته شده که اهمیت این امر مهم را می رساند.

 وی افزود: پیشرفت فرهنگی باید همگام با پیشرفت عمرانی توسعه یابد و این امر جزء با مطالعه و کتابخوانی میسر نمی شود.

پهلوان برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را یکی از مصداق های بارز مطالعه مفید در جامعه دانست و بر لزوم اهتمام ویژه مسئولین در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره  در شهر اشترینان تاکید کرد.

در ادامه جلسه پس از ارائه دیدگاه های اعضای حاضر در جلسه در خصوص مسائل مطرح شده در چارچوب دستور کار جلسه، مصوبات مربوطه در سه بند به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید .

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]