منو
اخبار


1398/3/12 يكشنبه با محوریت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت گرفت: برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان جلسه هم اندیشی کارگروه فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با حضور مسئولین کتابخانه های مشارکتی شهرستان خرم آباد و با محوریت برگزاری هر چه با شکوه تر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان جلسه هم اندیشی کارگروه فرهنگی با حضور رضا مختارپور، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، مسئولین کتابخانه های مشارکتی خرم آباد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد و جمعی از کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با هدف هم اندیشی جهت مشارکت حداکثری در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان برگزار شد.

در این نشست رضا مختارپور، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان از حضور در جمع مسئولین کتابخانه های مشارکتی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور یک نهاد فرهنگی است که وظیفه اشاعه خدمات کتابخانه ای در میان آحاد مختلف مردم جامعه را بر عهده دارد و در همین راستا راه اندازی کتابخانه هایی همچون کتابخانه مشارکتی، کتابخانه روستایی و احداث در نقاط مختلف کشور در دستور کار این نهاد فرهنگی قرار گرفته است.

وی افزود: از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی، جایگزین ساختن نگاه تادیبی و قلدرمأبانه با رویکردهای ارزشی و فرهنگی است و در این خصوص باید به این فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که  همه راه ها از فرهنگ می گذرند، توجه ویژه ای داشت.

مختارپور با بیان اینکه کتابخانه های مشارکتی از بستر مناسب و ظرفیت بالایی جهت انجام برنامه های فرهنگی برخوردار هستند، عنوان داشت: هم اکنون 16 باب کتابخانه مشارکتی در استان لرستان وجود دارد که اکثریت این کتابخانه ها در زندان ها و پادگان های استان مستقر هستند.

وی همچنین کتابخانه های مشارکتی را بستری مناسب برای کانالیزه کردن نهضت مطالعه مفید در میان آحاد مختلف جامعه برشمرد و ضمن تشکر از همکاری مسئولین کتابخانه های مشارکتی استان در برگزاری برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی، ابراز امیدواری کرد که همچون گذشته شاهد حضور پر رنگ و مشارکت گسترده کتابخانه های مشارکتی در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در استان باشیم.

معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی اشاره کرد و عنوان داشت: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ منور رضوی و آشنایی عموم مردم با سیره اهل بیت(ع)، همزمان با سراسر کشور در استان لرستان نیز در حال برگزاری است و انتظار می رود که تمامی دستگاههای اجرایی و فرهنگی، در برگزاری این جشنواره مهم فرهنگی در استان، مشارکتی جدی داشته باشند، چرا که معتقدیم اگر تنها یک نفر به واسطه برگزاری این جشنواره با فرهنگ رضوی آشنایی پیدا کند، به مقصود واقعی که همان پیوند با ائمه معصومین(ع) و پیروی از رفتار آنهاست رسیده ایم.

همچنین در این جلسه، صادق صفی زاده کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان توضیحاتی در خصوص روند برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان و چگونگی شرکت در بخش های مکتوب، آنلاین و پویش مجازی این جشنواره برای حاضرین ارائه کرد.

در ادامه نیز سایر اعضای حاضر در جلسه ضمن اعلام آمادگی در خصوص مشارکت در برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان، به بیان نظرات و دیدگاههای خود در خصوص برگزاری هر چه بهتر این جشنواره ملی در سطح استان و جذب مشارکت حداکثری آحاد مختلف مردم پرداختند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 148