منو
اخبار
1398/5/3 پنجشنبه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان بروجرد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان بروجرد به ریاست حسن بلوریان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد، دومین جلسه انجمن  کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان بروجرد به ریاست حسن بلوریان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه و با حضور داوود پهلوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد، فرزاد درخشان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، پرهام رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، مهرافزون معاون مدیرکل و رئیس اداره آموزش و پرورش، حجت الاسلام صادق جعفرپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام احمد گودرزی رئیس کانونهای مساجد، سعید رشنو رئیس اداره ورزش و جوانان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی عضو انجمن در سالن جلسات فرمانداری شهرستان بروجرد برگزار شد.

در این جلسه حسن بلوریان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ضمن خیرمقدم به حاضرین، به تشریح اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه و نقش آن در تکامل شخصیت افرادپرداخت و در ادامه، از رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خواست تا دستورات دومین جلسه انجمن شهرستان را قرائت نماید.

داوود پهلوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد نیز ضمن قرائت دستورات جلسه، گزارشی از وضعیت مصوبات جلسه قبلی انجمن و چگونگی اجرایی شدن آنها ارائه کرد.

وی همچنین گزارشی از روند برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و میزان مشارکت و استقبال عموم مردم شهرستان از این جشنواره مهم فرهنگی ارائه کرد و گفت: بحمدلله با همکاری اعضا و ادارات و دستگاههای اجرایی عضو انجمن، شاهد افزایش سه برابری میزان مشارکت کنندگان به نسبت سال گذشته بودیم.

پهلوان افزود: با توجه به برگزاری مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بروجرد، از همه ادارات فرهنگی و دستگاههای عضو انجمن خواستاریم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان را در برگزاری این مهم به نحو شایسته یاری نمایند.  

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد در پایان از مساعدت و همکاری شهردار و اعضاء محترم شورای اسلامی شهرستان در پیگیری و تصویب واریز سیستمی نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی شهرستان تشکر و قدردانی نمود و گفت: امیدواریم دیگر شهرهای استان هم از این روند فرهنگی و قانونی الگو برداری کنند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر و ارائه دیدگاهها و راهکارهای خود در خصوص مسائل مطرح شده در چارچوب دستور کار جلسه پرداختند  و در پایان مصوبات مربوطه در 4 بند به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 86