منو
اخبار

1398/5/13 يكشنبه با حضور کارشناسان ستادی، روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان ها؛ جلسه شورای امر به‌ معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد دومین جلسه شورای امربه‌ معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان،  دومین جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در سال جاری با حضور مدیرکل ،کارشناسان ستادی، روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان های استان در سالن جلسات شهرداری خرم آباد برگزار شد.

در این نشست فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با اشاره به آیاتی از قرآن مجید که در خصوص فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر نازل گردیده است، افزود: بر اساس نص قرآن کریم، مردان و زنان مومن به تعبیری سرپرست و اولیای یکدیگر قلمداد می شوند و لذا نسبت به یکدیگر وظیفه دارند تا دلسوزانه، همدیگر را از افتادن به ورطه های خطرناک نهی کنند و به سوی سعادت و کامیابی رهنمون شوند.

طهماسبی ادامه داد:  امید است فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر  بیش از پیش  در سطح جامعه  صورت پذیرد تا بدین صورت گامی مثبت در رسیدن به جامعه مطلوب دینی و شرعی برداشته باشیم.

میثم زندیه شیرازی مسئول حراست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان  نیز در این جلسه، آشنایی با فلسفه وجودی امر به‌ معروف و نهی از منکر را بسیار حائز اهمیت  دانست و اظهار داشت: اگر بخواهیم در راه اصلاح جامعه گام برداریم، باید در مرتبه نخست از خودمان شروع کنیم و اگر در این زمینه آمران به کاری که انجام می دهند، ایمان قلبی نداشته باشند، اثر  بخشی مطلوب را نخواهد داشت.

ناظر شورای امر به معروف اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان همچنین بیان داشت:در همه کار ها همواره باید رعایت تقوا سرلوحه قرار گیرد و خلاقیت  مثبت و سازنده در اجرای  امر به معروف و نهی از منکر میزان اثر گذاری این فریضه دینی را چندین برابر خواهد کرد.

در ادامه جلسه، روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از اقدامات و فعالیت های کتابخانه های عمومی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ارائه کردند و در پایان، راهکارهای چگونگی گسترش امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضرین به ارائه دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 69