منو

1398/5/20 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ازنا برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا در سال جاری به ریاست محمد محمدی نژاد، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ احمدرضا عابدینی،شهردار ؛ حبیب الله عسگری،بخشدار مرکزی و سایر اعضای این انجمن در فرمانداری شهرستان ازنا برگزار شد.

محمدی نژاد،فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا درابتدای این جلسه به ضرورت ترویج مطالعه مفید در میان افراد جامعه اشاره نمود و بیان داشت: اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و این امر ضمن کمک به غنای ذهنی و فرهنگی افراد جامعه، مقدمات مقابله با بخش های مخرب  فضای مجازی  را نیز فراهم می کند و از همین رو می طلبد بیش از پیش به توسعه و تجهیز این مراکز مهم و اساسی  در مقوله فرهنگ توجه شود؛ زیرا که همواره کتاب به عنوان مشار و یار مهربان در کنار انسان ها بوده و خواهد بود.

محمدی نژاد با ارزشمند خواندن فعالیت های فرهنگی صورت گرفته توسط کتابخانه های عمومی، ادامه داد: از آنجای که همزمان با عید سعید غدیر ، مقدمات بازسازی این روایداد مهم شیعیان در شهر ازنا انجام شده است؛پیشنهاد می گردد مراسم تقدیر از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خلال این مراسم که جمع کثیری از مردم حضور دارند،صورت پذیرد.

فرشته طهماسبی،مدیرکل کتابخانه های عمومی نیز در این جلسه به ضرورت غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان به ویژه در ایام تعطیل اشاره نمود و گفت: کتابخانه های عمومی قبل از شروع تعطیلات دانش آموزان و دانشجویان جهت پر کردن اوقات فراغت این عزیزان برنامه های فرهنگی متنوعی پیش بینی نموده و با شروع فصل تابستان برنامه های مذکور بر اساس زمان بندی به اجرا درآورده و تا پایان فصل تعطیلات ادامه خواهند داشت.

طهماسبی ادامه داد: کتابخانه های عمومی علاوه بر رسالت اصلی خود همواره در طول سال به مناسبت های مختلف فعالیت های فرهنگی مرتبطی را انجام خواهند داد که ادامه این فعالیت ها نیازمند همکاری و مساعدت دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری در پرداخت حق نیم درصد سهم کتابخانه ها ؛خواهد بود.

در ادامه سایر اعضا به بیان نقطه نظرات خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند و در پایان، تسریع در روند واگذاری زمین جهت ساخت کتابخانه شماره دو توسط شهرداری ازنا ، همکاری ادارات دولتی با کتابخانه های عمومی در برنامه های فرهنگی به ویژه برنامه های دهه امامت و ولایت، افزایش حق عضویت سالانه برای برخورداری از خدمات کتابخانه‌های عمومی شهرستان به تصویب رسید.

بيشتر
 [PageVisit]