منو
اخبار
1398/5/28 دوشنبه با تقدیر از 9 برگزیده؛ کوهدشت میزبان اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تقدیر از 9 برگزیده در شهرستان کوهدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه منتخبین شهرستان کوهدشت با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی، امام جمعه کوهدشت؛ رضا میرزایی اصل، رئیس شورای اسلامی شهر؛ برومند سوری، عضو شورای اسلامی شهر ؛ جلال امرایی، بخشدار مرکزی؛ عیسی طولابی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی وجمعی از شورای اداری شهرستان و سایر مدعوین در سالن امید، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت برگزار شد.

در این مراسم، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تقدیر از حضور علاقه‌مندان به کتابخوانی و تبریک دهه امامت و ولایت، گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج کتابخوانی و دعوت به مطالعه زندگانی ائمه علیهم السلام، به دو صورت آنلاین و مکتوب  در بخش های مختلف از جمله پویش کتابخوان مجازی، نقاشی، چهارگزینه ای ویژه سنین مختلف در استان برگزار گردید که با استقبال خوب مردم استان لرستان به خصوص شهرستان کوهدشت مواجه شد .

وی ضمن اعلام رشد 74 درصدی شرکت کنندگان در این دوره جشنواره نسبت به دوره قبل در کوهدشت؛ اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره رضوی به صورت شهرستانی، عدم تمرکز در مرکز استان بوده تا انگیزه مضاعفی جهت شرکت هرچه بیشتر عموم مردم سایر شهرستان های استان در دوره های آتی جشنواره رضوی و سایر برنامه های فرهنگی، ایجاد گردد.

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی، امام جمعه کوهدشت نیز در این مراسم از برگزای آیین اختتامیه به صورت شهرستانی تقدیر کرد و اظهار داشت: کتاب مفید و ارزشمند حافظ اندیشه و میراث فرهنگی هر جامعه است و یک جامعه با علم و فضیلت زنده خواهد بود.

حجت الاسلام طهماسبی ادامه داد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی یکی از اقدامات قابل تقدیر در آشنایی عموم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان با سیره اهل بیت(ع) به خصوص حضرت امام رضا (ع) به عنوان ولی نعمت کشور عزیزما، است که هر ساله با جدیدت و در بخش های متنوع برگزار می شود و امیدوارم این برنامه در آینده نیز با برنامه ریزی مناسب از رونق بیشتری برخوردار باشد.

امام جمعه کوهدشت در پایان تامین رزق فکری عموم افراد جامعه را وظیفه همه متولیان فرهنگ دانست و اهتمام بیشتر مسولین را در این زمینه خواستار شد

در خاتمه این مراسم نیز از 9 نفر از برگزیدگان شهرستان کوهدشت به شرح زیر تقدیر به عمل آمد ؛

در بخش نقاشی کودک: سیده فاطمه موسوی؛

در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان: محمدرضا رحمانی و رضا شهابی؛

در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال:  محمد متولی، محمد محمودوند و لیلا مرادیان؛

 و همچنین در بخش پویش نوجوان «احمد رضا رحمتی»؛ در بخش نقاشی نوجوان«ثنا کوشکی» و در بخش پویش بزرگسال«باقر رجبی» مورد تقدیر قرار گرفتند.


گفتنی است، در حاشیه این مراسم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان،در نشستی صمیمی با کتابداران کوهدشت به گفتگو پرداخت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 70