منو
اخبار
1398/6/2 شنبه به منظور تبریک انتصاب و ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان به منظور تبریک انتصاب و ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی ، با معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان به منظور توسعه همکاری ها، تبریک انتصاب و ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی با حضور در دفتر محمود ثمینی، معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار، با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن تبریک انتصاب ثمینی به عنوان معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار، به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان پرداخت و گفت: کتابخانه ها در هر شهر نماد فرهنگ آن شهر هستند. بر اساس رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی چند سال گذشته، کتابخانه های عمومی علاوه بر رسالت و وظیفه اصلی خود، فعالیت های فرهنگی ارزشمندی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام می دهند، که این اقدامات فرهنگی در سطح استان جهت برگزاری بهتر، نیازمند مساعدت و همکاری مسئولان، هستند.

طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های کتابخانه ای استان اشاره کرد و گفت: در اکثر شهرستان های استان پروژه های کتابخانه ای نیمه تمامی داریم که بخشی از این پروژه ها، از جمله کتابخانه مرکزی استان از پیشرفت فیزیکی بالای برخوردار هستند. امید است با عنایت ویژه مجموعه مدیریت استان و رایزنی های صورت گرفته توسط اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در خصوص افزایش اعتبارات پروژه های ساخت کتابخانه های عمومی در بودجه مصوب سال 98 ، این پروژه ها به عنوان یکی از مطالبات به حق مردم به زودی به بهره برداری برسند.

محمود ثمنی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان نیز در این دیدار پیشرفت هر جامعه را مدیون فرهنگ دانست و اظهار داشت: فرهنگ مطالعه مفید می بایست با برنامه ریزی های مناسب در جامعه اعم از مناطق شهری، روستایی و کمتر توسعه یافته نهادینه شود. برای این کار باید از نیروی خلاقیت بهره گرفت؛ چراکه خلاقیت همواره نقش بسزایی در نهادینه کردن یک فرهنگ خاص در بین عموم مردم داشته و خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در پایان با اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری در راستای توسعه کتابخانه های عمومی در سطح استان، افزود: در اولین فرصت ضمن بازدیدی از کتابخانه های عمومی استان، کارگروهی متشکل از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیران‌کل راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی استان به ترتیب به عنوان  مجری، ناظر و بهره بردار، تشکیل می شود، وضعیت ساخت کتابخانه مرکزی استان مورد بررسی قرار می گیرد و نسبت به رفع موانع موجود بر سر راه تکمیل آن اقدام خواهد شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 60