منو
اخبار
1398/6/14 پنجشنبه با هدف توسعه فضاهای کتابخانه ای انجام شد؛ بازدید مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از زمین اهدایی جهت ساخت کتابخانه در شهر ولیعصر(عج) مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از زمین اهدایی جهت ساخت کتابخانه عمومی در شهر جدید التاسیس ولیعصر(عج)،شهرستان رومشکان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی نورالدین درمنان،فرماندار رومشکان؛ میثم زندیه شیرازی،مسئول حراست اداره کل کتابخانه های استان و منصور الماسی نیا،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رومشکان  از زمین اهدایی جهت ساخت کتابخانه عمومی در این شهر بازدید کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این بازدید که جمعی از اهالی منطقه نیز حضور داشتند؛ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه فرهنگ در هر جامعه،از معیارهای میزان توسعه یافتگی در آن جامعه نیز محسوب می شود و همواره بزرگان و علما دین ما بر ترویج مطالعه و کتاب خوانی تاکید فراوان داشته اند.

طهماسبی ادامه داد: با توجه به اینکه  شهر ولیعصر(عج) به عنوان مرکز بخش سوری به تازگی به شهر تبدیل شده است، اداره کل کتابخانه های عمومی استان وظیفه خود می داند بیش از پیش توسعه فضای کتابخانه ای را در این منطقه را پیگیری نماید.از این رو پس از طی فرآیند  اداری انتخاب زمین جهت ساخت این کتابخانه با مساعدت مجموعه مدیریت استان به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تخصیص اعتبار ،کلنگ ساخت کتابخانه در این شهر به زمین زده خواهد شد.

 در این بازدید نورالدین درمنان، فرماندار رومشکان نیز با تشکر از جدیدت مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در خصوص توجه به مناطق محروم و کم تر توسعه یافته، بیان داشت: فراخوان اهدای زمین جهت ساخت کتابخانه عمومی با استقبال خوب از سوی مردم شهر  فرهنگ دوست ولیعصر(عج) مواجه شد و به همین منظور زمینی به مساحت 1400 متر مربع برای این پروژه ارزشمند فرهنگی در نظر گرفته شده است؛ که امید است در آینده نزدیک شاهد آغاز مراحل ساخت این کتابخانه باشیم.


گفتنی است، در حاشیه این سفر، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  با همراهی فرماندار رومشکان با حجت الاسلام و المسلمین فاطمه نیا، امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.


همچنین در جریان این سفر کاری یک روزه، طهماسبی از مراحل پایانی پروژه تجدید بنا کتابخانه عمومی شهدای شهرستان کوهدشت نیز بازدید نمود و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 68