منو
اخبار
1398/6/17 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چگنی برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی در سال جاری، به ریاست قدرت الله ترابی نزاد، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در فرمانداری چگنی برگزار شد.

در این جلسه فرشته طهماسبی،مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین(علیه السلام) و شهدای دشت کربلا، گفت: احیای دین هدف مهم از قیام تاریخی کربلا بود،که امام حسین(ع) شجاعانه پا در این عرصه نهادندو همراه با یاران خود به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد : این ایام فرصت خوبی است تا ما با اهداف امام حسین(ع) از نهضت و قیام روز عاشورا بیش از پیش آشنا شویم.

طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از فرماندار چگنی در خصوص همکاری ویژه با کتابخانه های عمومی، افزود:  ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مهمترین اولویت کاری کتابخانه های عمومی بوده که در دوره مدیریت فعلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، این مهم در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته با سرعت بیشتری در حال انجام بوده؛ به صورتی که فعالیت های فرهنگی ارزشمندی در مناطق محروم استان برگزار گردیده و این برنامه ها همچنان با قدرت ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان سخنان خود به شهرهای بدون کتابخانه در استان اشاره نمود و بیان داشت: با رایزانی های صورت گرفته با مجموعه مدیریت استان و تعیین زمین، بزودی کلنگ ساخت کتابخانه در شهرهای ویسیان از توابع شهرستان چگنی و ولیعصر (عج)  از توابع شهرستان رومشکان به زمین زده خواهد شد.

قدرت الله ترابی نژاد،فرماندار شهرستان چگنی نیز در این جلسه با ارج نهادن به پیگیری های مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جهت توسعه کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان؛اظهار نمود:جلسات سه جانبه ای بین فرمانداری چگنی ،اداره کل کتابخانه ها ؛ سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در خصوص ساخت کتابخانه عمومی در شهر ویسیان برگزار گردیده که خوشبختانه با برگزاری جلسات متعدد؛ مسائلی که بر سر راه آغاز ساخت این کتابخانه بوده حل و فصل گردیده و  عملیات اجرایی این کتابخانه پس از طی مراحل اداری  و با انتخاب پیمانکار واجد شرایط آغاز خواهد شد.

در ادامه جلسه سایر اعضای انجمن به بیان نقطعه نظرات خود پرداختند ، که "همکاری شهرداری ویسیان در جهت ساخت کتابخانه عمومی" و "همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان با اداره کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های مناسبتی به ویژه بزرگداشت هفته دفاع مقدس" از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است در پایان این جلسه از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی در شهرستان چگنی تقدیر به عمل آمد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 63