منو
اخبار
1398/7/9 سه‌شنبه با هدف گسترش فعالیت‌های فرهنگی مشترک انجام شد؛ انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک ادارات کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان ادارات کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان، با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت یکدیگر، تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ادارات کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان، با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ محمدجواد محمدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جمعی از کارشناسان دو دستگاه در سالن جلسات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان برگزار شد.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه با بیان ضرورت توسعه استان به ویژه در بحث فرهنگ، گفت: دستگاه های اجرایی در سطح استان به ویژه ادارات فرهنگی باید هدف خود را توسعه استان در شاخص فرهنگی قرار داده و در راستا این هدف مشترک یکدیگر را یاری نمایند.

 فرشته طهماسبی به وضعیت اقتصادی کشور و تنگناهای مالی اشاره کرد و ادامه داد: با وجود فشارهای اقتصادی دشمنان نظام و انقلاب، اما ماشین پیشرفت کشور در حال حرکت بوده و مدیران باید از امکانات و منابع موجود استفاده بهینه را ببرند.تفاهم نامه بین دو دستگاه کتابخانه ها و کانون پرورش فکری نمونه بارز استفاده بهینه از منابع و امکانت موجود در راستای پیشبرد اهداف مشترک فرهنگی در سطح استان است.

محمدجواد محمدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان نیز ضمن ابراز خرسندی از توسعه همکاری با کتابخانه های عمومی، بیان داشت: وحدت و همدلی بین کارکنان هر دستگاه موجب ایجاد انگیزه و در نتیجه زمینه دستیابی به اهداف آن سازمان را فراهم می سازد.

محمدی افزود: کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری در ارائه خدمت به عموم مردم وجه اشتراک زیادی دارند که انعقاد تفاهم نامه،  قطعاً نتیجه مطلوبی را در خصوص همکارهای علمی و فرهنگی مشترک در پیش خواهد داشت.

درپایان این مراسم، تفاهم نامه همکاری مشترک میان ادارات کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان به امضای طرفین رسید.

اجرای برنامه های فرهنگی مشترک از جمله مسابقات کتابخوانی، کارگاه قصه گویی و داستان نویسی؛ استفاده از ظرفیت فضای فیزیکی و جامعه مخاطب دو دستگاه در پیشبرد اهداف خود از مهمترین مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک بود میان دو سازمان است.

گفتنی است در این دیدار فرشته طهماسبی به دعوت محمدجواد محمدی از نگارخانه و سالن اجتماعات تازه التاسیس اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان بازدید نمود.
 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 48