منو
اخبار
1398/7/10 چهارشنبه به منظور توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی با مدیرعامل شرکت پتروشیمی لرستان مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان به منظور توسعه همکاری ها، با مدیرعامل شرکت پتروشیمی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان به منظور توسعه همکاری ها و استفاده از ظرفیت هلدینگ های اقتصادی در توسعه کتابخانه های عمومی با حضور در دفتر محمدرضا توسلی زاده، مدیرعامل شرکت پتروشیمی استان، با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان پرداخت و گفت: کتابخانه ها در هر شهر نماد فرهنگ آن شهر هستند. بر اساس رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی چند سال گذشته، کتابخانه های عمومی علاوه بر رسالت و وظیفه اصلی خود، فعالیت های فرهنگی ارزشمندی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام می دهند، که این اقدامات فرهنگی در سطح استان جهت برگزاری بهتر، نیازمند مساعدت و همکاری مسئولان، هستند.

فرشته طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش به استفاده از ظریفت خیرین در جهت توسعه کتابخانه های عمومی اشاره داشت و افزود: از آنجای که کتابخانه ها بدون هیچ محدودیتی به عموم مردم جامعه خدمت رسانی می کنند؛ توسعه فیزیکی کتابخانه ها در استان از خواسته های بحق عموم مردم می باشد. این امر با اعتبارات دولتی میسر نبوده و می طلبد خیرین و سایر ارگان ها  در حد توان به کتابخانه های عمومی را یاری رسانند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی لرستان نیز در این دیدار به معرفی شرکت تحت مدیریت خود پرداخت و افزود: اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و کتب مفید گنجینه معنوی انسان می باشد.

محمدرضا توسلی زاده ادامه داد: کتاب باید حضور پررنگی در همه مراحل زندگی بشر داشته باشد و همه مسولان و مردم وظیفه دارند در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه نهایت تلاش و همکاری را داشته باشند.

گفتنی است در این دیدار مساعدت شرکت پروشیمی لرستان در پروژه مقاوم سازی کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) خرم آباد از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مطرح گردید که مدیرعامل شرکت پتروشیمی قول مساعد داد پس از روند اداری و اخذ مجوز از شرکت مادر، در این خصوص اقدام لازم صورت پذیرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 51