منو
اخبار
1398/7/16 سه‌شنبه به مناسبت روز ملی «روستا و عشایر» صورت پذیرفت؛ برگزاری برنامه «لذت مطالعه در دامان طبیعت» در سیاه چادرهای عشایر شهرستان ازنا به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا برنامه «لذت مطالعه در دامان طبیعت» همزمان با روز ملی روستا و عشایر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، برنامه «لذت مطالعه در دامان طبیعت» به مناسبت روز ملی روستا و عشایر با حضور مریم ورمزیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا؛ جمعی از کتابداران؛ عشایر و روستانشینان مرزیان این شهرستان، در سیاه چادرهای آنان برگزار شد.

این برنامه فرهنگی که با هدف ترویج هرچه بیشتر کتاب و کتابخوانی در میان عشایر و روستا نشینان برگزار شد، شامل بخش های مختلفی از جمله قصه گویی و مسابقه نقاشی برای کودکان، معرفی کتاب «سیاه چادر؛ مسکن کوچ نشینان و نیمه کوچ نشینان جهان در پویه تاریخ » توسط یکی از کتابداران شهرستان، بود؛ که با اهدای اقلام فرهنگی به شرکت کنندگان به پایان رسید.
 گفتنی است سیاه چادر؛ یکی از صنایع دستی زنان هنرمند عشایر لرستان است که از دیرباز جزئی از زندگی آنان بوده است. سیاه چادر به عنوان سرپناه مردم کوچ نشین محسوب شده و امروزه هم استفاده از این سیاه چادر‌ها در بین عشایر رواج دارد
 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 95