منو
1398/7/29 دوشنبه به ریاست معاون فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی پلدختر برگزار شد سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر در سال جاری به ریاست معاون فرماندار شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر در سال جاری به ریاست علیرضا ملکشاهی، معاون فرماندار و با حضور صمد چراغی پور، شهردار؛ علی محمد قهرمانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار پلدختر در این جلسه  مطالعه و کتابخوانی را  عاملی در جهت توسعه همه جانبه جامعه و کیفیت فضای فیزیکی و منابع هرکتابخانه را شاخصه ای مهم در راه شناسائی مولفه های فرهنگی افراد آن جامعه دانست و اظهار کرد: چنانچه مسئولین امر با ایجاد فضای مناسب زمینه دسترسی آسان افراد جامعه به کتب مفید را فراهم آورند، شاهد رشد چشمگیر افراد در زمینه های مختلف فرهنگی، اقصادی، سیاسی خواهیم بود؛ بنابراین بر ماست تا کتب مفید را در راه اعتلای سطح فکری جامعه بکار گیریم و آن را به عنوان عنصری گران بها در منازل و محیط های کاری حفاظت و معرفی نمائیم و در هر نقطه و مکانی گنجینه ای پایدار از کتب فرهنگی بعنوان یادگاری در زندگی بشر تشکیل دهیم.

علیرضا ملکشاهی دربخش دیگری ازسخنانش با اشاره به نقش کلیدی تعامل دستگاه های اجرایی شهرستان با کتابخانه های عمومی در پیشبرد مولفه های فرهنگی، افزود: یکی از راهکارهای کتابخانه های عمومی جهت فراهم آوری منابع مفید، رایزنی برای دریافت کتب شخصی افراد و ادارات و استفاده این منابع در مخزن کتابخانه است. می توان با به کارگیری اهرم های تشویقی و اطلاع رسانی به عموم مردم در راستای این مهم گام برداشت

در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی پلدختر با اشاره به برنامه های فرهنگی متنوع کتابخانه های عمومی شهرستان در زمینه های مختلف همچون برگزاری همایش دوچرخه سواری، پویش کتابگردی، پیک دانائی، کتابگردی عشایری، بهارمهربانی، نسیم مهربانی، مهربانی در مهر، عنوان داشت: مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان علاوه برانجام وظایف روزمره خود همواره در صدد است تا با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ضمن اشاعه فرهنگ کتابخوانی از روزمره گی مجموعه جلوگیری نماید. با ایجاد سازوکار مناسب خدمات کتابخانه ای را به  همه مناطق شهرستان تسری دهد.

علی محمد  قهرمانی، با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری مجموعه ادارات شهرستان و برنامه ریزی صحیح شاهد برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در این هفته باشیم.

در پایان پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه، همکاری ادارات با کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های فرهنگی به ویژه هفته کتاب و اهتمام بیشتر شهرداری در پرداخت سهم نیم درصد به تصویب حاضرین رسید.

بيشتر
 [PageVisit]