منو
1398/7/29 دوشنبه با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با هدف توسعه همکاری ها، با رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با همراهی الهام نظری، رئیس اداره کتابخانه ها و همکاری ها؛ فریده نظریان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد با حضور در دفتر سمانه حسن پور، رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، با وی دیدار و گفتگو کرد.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب سمانه حسن پور، بیان داشت: رویه انتصاب بانوان در پست های مدیریتی در سطح کشور و استان قابل تقدیر است و امیدواریم با توجه به ظرفیت بالای مدیریتی بانوان ایران اسلامی، این روند ادامه داشته باشد.

فرشته طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، گفت: پروژه های متعدد ساخت کتابخانه عمومی در سطح استان با درصد پیشرفت فیزیکی بالای وجود داشته که این مهم ، توجه ویژه مسولین استان به خصوص در بحث اعتبارات را می طلبد. به بهره برداری رسیدن این کتابخانه ها در آینده نزدیک؛ کاهش چشمگیر فاصله سرانه فضای مطالعه در استان نسبت به استانداردها را در پیش رو خواهد داشت.

وی به پروژه ساخت کتابخانه مرکزی اشاره نموده و آن را یکی از خواسته های مردم دانست و ادامه داد: از آنجای که عموم مردم در کتابخانه ها ذی نفع بوده، تسریع در تکمیل کتابخانه مرکزی خرم آباد و دیگر پروژه های ساخت کتابخانه در سطح استان که بالای نود درصد پیشرفت فیزیکی دارند، ضروری می باشد.

طهماسبی در پایان افزود: فاز اول پروژه مقاوم سازی کتابخانه حضرت مهدی (عج) خرم آباد در حال اتمام بوده و امیدواریم با همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در تخصیص اعتبار، فاز دوم این پروژه نیز به زودی آغاز شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این دیدار اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان  در حوزه کاری خود را بسیار پرتلاش دانسته و اظهار داشت: اولویت مجموعه مدیریت استان در ایجاد زیر ساخت های توسعه می باشد. از همین رو کتابخانه های عمومی از ارکان اصلی فرهنگ بوده و فرهنگ هم از ارکان اصلی زیر ساخت توسعه هست.

سمانه حسن پور یکی از دغدغه های شخصی خود را توسعه فضای کتابخانه ای در استان بیان نمود و گفت: در این خصوص نهایت همکاری را با نهاد کتابخانه های عمومی خواهد داشت.

بيشتر
 [PageVisit]