منو
1398/8/6 دوشنبه با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با شهردار خرم آباد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با هدف توسعه همکاری ها، با شهردار جدید خرم آباد، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با همراهی الهام نظری، رئیس اداره کتابخانه ها و همکاری ها؛ با حضور در دفتر محمد شریفی مقدم، شهردار جدید خرم آباد، با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که کیومرث منصوری، شهردار منطقه یک خرم آباد و رضا ماجدی، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهردرای نیز حضور داشتند؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن تبریک انتصاب شهردار جدید خرم آباد، بیان داشت: در راستای توسعه هرچه بیشتر زیر ساخت های فرهنگی، راه اندازی کتابخانه های عمومی جدید در شهر خرم آباد با توجه به جمعیت این شهر ضرورت ویژه ای دارد. به بهره برداری رسیدن کتابخانه های در دست ساخت مرکز استان می تواند بخشی عمده ای از فاصله سرانه فیزیکی کتابخانه ای خرم آباد را با استاندارد ها کاهش دهد.

فرشته طهماسبی به پروژه ساخت کتابخانه پارک معلم توسط شهردرای خرم آباد اشاره نمود و ادامه داد: امیدوارم دردوره مدیریت جدید شهرداری شاهد تسریع در ساخت این کتابخانه باشیم، تا بدین صورت یکی از خواسته های بحق مردم خرم آباد جهت به بهره برداری رسیدن این کتابخانه در آینده نزدیک، تحقق یابد.

شهردار خرم آباد نیز در این دیدار طهماسبی را یکی از مدیران موفق و پیگر استان دانست و افزود: شهرداری و کتابخانه ها دو دستگاه همسو بوده، که هدف آنها خدمت به عموم مردم بدون هیچگونه محدودیتی است و می طلبد این دو نهاد عمومی در مقوله فرهنگ به ویژه ترویج کتاب و کتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه با یکدیگر نهایت همکاری را داشته باشند.

محمد شریفی مقدم با بیان اینکه برنامه های متعدد فرهنگی در کتابخانه های عمومی صورت می پذیرد، خواستار همکاری کتابخانه های عمومی با سازمان فرهنگی و هنری شهردرای خرم آباد در اجرای برنامه های مرتبط شد.

گفتنی است در این دیدار ایجاد کتابخانه های عمومی در مناطق محروم و حاشیه ای شهر با همکاری شهرداری و کتابخانه های عمومی، پرداخت قانونمند سهم نیم درصد کتابخانه ها و همکاری در برنامه های مختلف فرهنگی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]