منو
1398/8/9 پنجشنبه در جریان سفر به استان لرستان صورت پذیرفت؛ بازدید مدیرعامل خانه کتاب کشور از کتابخانه عمومی علامه جزایری پلدختر مدیرعامل خانه کتاب کشور با سفر به استان لرستان و شهرستان سیل زده پلدختر از کتابخانه عمومی علامه جزایری این شهر بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، نیکنام حسینی پور، مدیرعامل خانه کتاب کشور در جریان سفر به شهرستان سیل زده پلدختر با همراهی احمدحسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان و جمعی از مدیران دستگاهای اجرایی پلدختر از کتابخانه عمومی علامه جزایری این شهرستان بازدید نمود.
 


مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این بازدید ضمن خیر مقدم به مدیرعامل خانه کتاب کشور، گفت: در جریان سیل فروردین ماه، خسارت  های سنگینی  به کتابخانه های عمومی مناطق سیل زده استان وارد شد. علاوه بر خسارت به ساختمان های این کتابخانه ها، بخش عمده ای از کتاب های امانت داده شده در زمان سیل در منازل مردم از بین رفته و امکان بازگشت این کتب به کتابخانه وجود ندارد.

فرشته طهماسبی ادامه داد: میزان مراجعه به کتابخانه های عمومی در مناطق سیل زده با توجه به شرایط بازسازی منازل مسکونی، افزایش چشمگیری داشته که ضرورت دارد در راستای توسعه کتابخانه های عمومی در این مناطق و همچنین افزایش منابع به ویژه  در حوزه کتب کمک درسی تلاش مضاعفی نمود.

مدیرعامل خانه کتاب ایران نیز بیان داشت: لرستان سرمایه های فرهنگی بزرگی دارد تا آنجا که شناخت مردم ایران از لرستان به مفاخر فرهنگی و نویسندگان استان بر می گردد.

نیکنام حسینی پور افزود: خانه کتاب در راستای مسئولیت اجتماعی خود با جدیت در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به خصوص در مناطق محروم و بحران دیده، گام خواهد برداشت.

در این بازدید بنا به درخواست فرشته طهماسبی، نیکنام حسینی پور قول مساعد داد از طریق خیرین و بنیاد های علمی نیاز کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر به کتب کمک درسی به روز را مرتفع نماید.گفتنی است در جریان سفر مدیرعامل خانه کتاب کشور به لرستان، وی با همراهی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی در جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته کتاب استان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و نشت تخصصی با فعالان حوزه کتاب نیز شرکت نمود.

 بيشتر
 [PageVisit]