منو
1398/8/13 دوشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان صورت پذیرفت؛ برگزاری همایش یاس های آسمانی ویژه دانش آموزان دختر شهرستان سیل زده پلدختر جشن تکلیف دانش آموزان دختر مدارس شهرستان سیل زده پلدختر با عنوان « یاس های آسمانی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، جشن تکلیف دانش آموز دختر 20 مدرسه شهرستان سیل زده پلدختر با عنوان «یاس های آسمانی» با حضور حجت الاسلام سید محسن موسوی، امام جمعه؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی لرستان؛ الهام نظری، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ رضا شاهمرادی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ علی محمد قهرمانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی؛ نورالدین دریکوند، فرمانده بسیج دانش آموزی و بتول شریف زاده، مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان به همت اداره کتابخانه های عمومی  پلدختر در دبیرستان شهید کائیدی این شهر برگزار شد.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این مراسم سن تکلیف را نعمتی بزرگ  برای مسلمانان دانست و ادامه داد: جشن تکلیف در آیین مسلمانان و  ایرانیان به شکرانه نعمت دین و مکلف شدن به رعایت حدود الهی است که آن را برگزار می کنیم. این آیین به معنای آغاز درخشش روح خداپرستی در میان فرشتگان زمینی و آینده سازان ایران اسلامی است که دختران نوجوان ما را مکلف به رعایت عفاف، حجاب، صفات پسندیده و راستگویی می کند.

فرشته طهماسبی با بیان اینکه جشن تکلیف یکی از وقایع مهم در زندگی هر فرد است، اظهار داشت: دانش آموزان در این جشن، خاطره ای شیرین و به یادماندنی در اجرای دستورات الهی مانند اقامه نماز را در ذهن خود به یادگار دارند و برگزاری جشن تکلیف یکی از راههای موثر در ترویج دستورات دین است.

وی افزود: به مناسبت روز دانش آموز، جشن تکلیف در شهرهای معمولان، چگنی، کوهدشت، نورآباد و سایر مناطق آسیب دیده از سیل در سطح استان نیز برگزار خواهد شد.
 

رئیس اداره آموزش و پرورش پلدختر نیز جشن تکلیف را یکی از رویدادهای مهم زندگی هر مسلمان دانست و گفت: جشن تکلیف آغاز درخشش روح خداپرستی بین دختران کوچک سرزمین اسلامی ما است که با رسیدن به سن تکلیف و رعایت فرایض و واجبات الهی هیچگاه اسیر هوای نفس نمی شوند.

رضا شاهمرادی اظهار داشت : دختران در دین مبین اسلام در سن ۹ سالگی و پسران از ۱۵ سالگی به سن تکلیف می رسند، یعنی مکلف به اجرای احکام و دستورات دینی می شوند.
 

امام جمعه پلدختر در این مراسم با تبریک روز دانش آموز و این جشن گفت: جشن تکلیف جشن بندگی، عبادت و عمل به احکام و دستورات الهی است که دانش‌آموزان از امروز وظیفه سنگین‌تری به عهده دارند.

حجت الاسلام سید محسن موسوی اظهار داشت: جشن تکلیف شکرانه نعمت خداوند بر انسان است که در فضای معنوی بندگی و مسیر مستقیم قرار می‌گیرد و باید با بجا آوردن تکالیف دینی موجبات رضایت و خشنودی خداوند را فراهم سازد

وی جشن تکلیف را بهار عبادت دانست و ادامه داد: جشن تکلیف یکی از رویدادهای بزرگ و آغاز فصل شکوفایی و رسیدن به نقطه کمال است که انسان وارد مرجله جدیدی از زندگی با مسئولیت و برنامه متفاوت می‌شود.

گفتنی است در این مراسم پس از  اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام سید محسن موسوی، بخشی از هدایای مردمی طرح "مهربانی درمهر" در میان دانش آموزان شرکت کننده توزیع شد.
بيشتر
 [PageVisit]