منو
1398/10/12 پنجشنبه به ریاست بخشدار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی معمولان برگزار شد سومین جلسه انجمن كتابخانه های عمومی معمولان درسال جاری به ریاست بخشدار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش معمولان به ریاست سیدحبیب اله موسوی، بخشدار و با حضور حجت‌الاسلام حسن رضایی، امام جمعه؛ علی محمد قهرمانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر و سایر اعضای حقیقی و حقوقی درمحل سالن جلسات اداره آموزش و پرورش معمولان برگزارگرديد.

در ابتدا این جلسه رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان پلدختر ضمن قرائت دستوركار جلسه، با ارائه گزارشی از فعالیت کتابخانه های عمومی بخش معمولان، توسعه فرهنگی و افزایش سرانه مطالعه مفید در جامعه را گشایش دروازه ای  بزرگ بسوی گسترش تمدن بشری دانسته و عنوان داشت: مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی همواره کوشیده است تا بین مردم و کتاب، تعاملی دوسویه برقرار نماید.

 علی محمد قهرمانی ادامه داد: تلاش شده است نسل کودک و نوجوان به سوی کتابخانه های عمومی، مطالعه و شرکت در برنامه های فرهنگی سوق داده شوند، که بخش بزرگی از  این مهم با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی محقق شده است.

وی با اشاره به نقش مراکز فرهنگی و به ویژه کتابخانه های عمومی  در حفظ و نشر گفتمان انقلاب اسلامی و لزوم توجه به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی در این زمینه، خواستار همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری برنامه های فرهنگی پیش رو به خصوص برنامه های دهه مبارکه فجر، با کتابخانه های عمومی شد.

بخشدار معمولان نیز در این جلسه بیان داشت: فرهنگ ایرانی اسلامی  مملو از ارزشها، اعتقادات و باورهای ژرفی است که مسائل ریز و درشت جامعه را در سطوح مختلف خود در برمی گیرد. در این میان نقش مطالعه و دانش افزائی بسیار مثمرثمر بوده و نظام دینی ما بر پایه علم و دانش استوار است.

سیدحبیب الله موسوی تصریح کرد: نقش دستگاه های فرهنگی و بخصوص کتابخانه های عمومی در اشاعه فرهنگ غنی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و حفظ آثار و معرفی مفاخر ایران اسلامی بسیار پررنگ می باشد. انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب شاهد برنامه های فرهنگی متناسب با این ایام باشیم.

 برنامه ریزی مناسب و برگزاری برنامه های فرهنگی در دهه فجر توسط کتابخانه های عمومی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی، برگزاری مراسم جشن تکلیف در کتابخانه های عمومی در راستای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب و پرداخت بخشی از سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی در اسرع وقت از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

بيشتر
 [PageVisit]