منو
1398/10/21 شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت صورت پذیرفت؛ معرفی کتاب بچه های حاج قاسم توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان به مناسب شهادت سردار رشید اسلام، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت به معرفی کتاب بچه های حاج قاسم برای حاضرین در جلسه، پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت در سال جاری به ریاست ماشالله نعمتی، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ موسی طولابی، شهردار؛ عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کوهدشت و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این جلسه با اشاره به ترور ناجوانمردانه سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: این اتفاق قلب ملت بزرگ ایران را به درد آورده است و هرچند طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است. اما دنیا دید که در کمتر از یک هفته از شهادت سردار سلیمانی، فرزندان برومند ایران در سپاه پاسداران مقتدرانه اولین سیلی انتقام را به گوش امریکای جنایتکار زدند.

فرشته طهماسبی با اشاره به بیانه مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) در خصوص گام دوم انقلاب و تاکید به استفاده از ظرفیت جوانان توسط ایشان، تصریح کرد: شهید سلیمانی از بهترین الگوهای تربیت نسل آینده کشور است و دستگاه های متولی فرهنگ باید در این راستا گام بردارند. کتابخانه های عمومی لرستان هم در این خصوص حرکت خواهد نمود. برنامه ریزی شده است فعالیت های در خصوص آشنایی هرچه بیشتر نسل آینده کشور با منش این شهید والامقام در کتابخانه های عمومی صورت پذیرد.

وی در ادامه ضمن معرفی کتاب "بچه های حاج قاسم" و بیان گوشه ای از رشادت های سردار شهید قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس برای حاضرین در جلسه، افزود: انتظار داریم دستگاه های اجرایی شهرستان و اعضای انجمن در اجرای هرچه بهتر برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی، کتابخانه های عمومی سطح شهرستان کوهدشت را یاری نمایند.

فرماندار شهرستان کوهدشت نیز در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت دخت نبی مکرم اسلام(ص)، بیان داشت: حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یکی از مهمترین پایگاه های نظامی امریکا، در راستای انتقام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، تسلی دل میلیون ها ایرانی بود که عاشقانه با اتحاد و همبستگی پیکر پاک شهدای مقاوت را تشییع نموده و برگ زرین دیگری به افتخارات نظام و کشور افزودند.

ماشالله نعمتی در بخش دیگری از سخنانش عنوان داشت: انتظار داریم اعضای انجمن و سایر فرهیختگان شهرستان در راستای رفع موانع و مشکلات کتاب و کتابخوانی، با بیان راهکارهای علمی و عملی در جهت ترویج هرچه بیشتر مطالعه مفید، همکاری داشته باشند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی کوهدشت در پایان از اداره راه و شهرسازی به عنوان مجری پروژه ساخت دو باب کتابخانه عمومی در سطح شهرستان خواست به طور جد، تسریع در تکمیل این پروژه ها در در دستور کار قرار داده و گزارش اقدامات انجام شده را در جلسه آتی انجمن ارائه نماید.  

همکاری دستگاه های اجرای با کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های فرهنگی به ویژه اربعین شهدای مقاوت و دهه فجر و تسریع در پروژه های ساخت کتابخانه عمومی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان پیش از این جلسه به صورت جداگانه با موسی طولابی، شهردار و ماشالله نعمتی، فرماندار کوهدشت در راستای توسعه و رفع موانع کتابخانه های عمومی، دیدار و گفتگو کرد.بيشتر
 [PageVisit]