منو
اخبار
1398/11/5 شنبه با محوریت بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر؛ شش جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در لرستان برگزار شد شش جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان ها و بخش های مختلف استان لرستان با محوریت بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در هفته نخست بهمن ماه شش جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان ها و بخش های مختلف استان با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رومشکان؛

پنجمين جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان رومشکان در سال جاری به ریاست نعمت الله دستیاری، فرماندار و با حضورحجت الاسلام مهدی فاطمی نیا، امام جمعه؛ ولی علی مدد، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ منصور الماسی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی؛ حسین محمدی، معاون شهردار و دیگر اعضای انجمن در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

در ابتدای جلسه نعمت الله دسیاری، فرماندار رومشکان بیان داشت: مناسبت های مختلف ملی و مذهبی فرصت مناسبی است تا کتابخانه های عمومی با برگزاری برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی زمینه حضور اقشار مختلف جامعه را در کتابخانه های عمومی فراهم سازند. یکی از بهترین این فرصت ها دهه مبارکه فجر بوده، که انتظار داریم کتابخانه های عمومی شهرستان با همکاری سایر دستگاه ها برای این ایام برنامه ریزی و اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی نماید.

 در ادامه حجت الاسلام مهدی فاطمی نیا، امام جمعه رومشکان نیز، گفت: مسئولین می بایست نگاه ویژه ای به مقوله كتاب داشته باشند و با برنامه ریزی مناسب در راستای نهادينه شدن فرهنگ كتاب و كتابخواني در سطوح مختلف جامعه گام بردارند.

همچنین در این جلسه منصور الماسی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رومشکان ضمن قرائت دستور کار جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت.

برگزاری برنامه های فرهنگی دهه فجر توسط کتابخانه های عمومی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی و برنامه ریزی جهت افتتاح کتابخانه تازه ساخت شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.


 

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر و معمولان؛

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر و معمولان در سال جاری با محوریت برنامه های دهه مبارک فجر به ریاست علیرضا ملکشاهی، معاون فرماندار و با حضور غلامرضا نصیری، رئیس شورای اسلامی استان؛ علی کائیدی، بخشدار مرکزی؛ سید حبیب الله موسوی، بخشدار معمولان؛ شریف نصیری، معاون شهردار پلدختر؛ علی محمد قهرمانی رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان و دیگر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد.

در این جلسه معاون فرماندار پلدختر کتاب را ابزار ماندگار جوامع بشری دانست و بیان داشت: این عنصر تاثیرگذار در مناسبات اجتماعی، خود عاملی بسیار مهم در زمینه بهبود و گسترش روابط ملل مختلف با یکدیگر است. امروزه می توان با بکارگیری مطالعه و کتابخوانی در جهت بهبود روابط و توسعه همه جانبه جوامع انسانی قدم نهاد. 

علیرضا ملکشاهی با اشاره به نیاز جمعیت شهرستان به توسعه فضای کتابخانه ای و دسترسی آسان مخاطبین به کتابخانه عمومی خواستار تسریع در تکمیل پروژه ساخت کتابخانه عمومی شماره دو   شهرستان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان مجری پروژه شد.

در ادامه رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش، امنیت پایدار امروز کشور را مرهون رشادتهای شهدا و ایثارگران دانسته  و عنوان داشت: مجموعه کتابخانه های عمومی بعنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی همواره در صدد آنست تا با گرامیداشت یاد و خاطره مفاخر ملی و بومی، با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی به معرفی این مفاخر برای نسل کودک و نوجوان جامعه بپردازد.

علی محمد قهرمانی با اشاره به حادثه سیل اخیر در استان های جنوب شرقی کشور بخصوص استان سیستان و بلوچستان، افزود: به منظور التیام بخشی از آلام این هموطنان آسیب دیده، امید است با  اهتمام ویژه کلیه مسئولین و عموم مردم در راستای همکاری با مجموعه کتابخانه های عمومی جهت جمع آوری و ارسال کمک ها به مناطق بحران دیده، شاهد جبران بخشی از محبت هموطنانمان در جریان سیل شهرستان باشیم.

همکاری دستگاه های اجرایی با کتابخانه عمومی در اجرای برنامه های فرهنگی دهه فجر به ویژه مسابقه کتابخوانی "شهادت رمز پایداری انقلاب اسلامي"، مسابقه نقاشی "حاج قاسم فاتح قلبها"  و تسریع در تکمیل پروزه کتابخانه شماره دو شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.


جلسه انجمن کتابخانه های عمومی الشتر و فیروزآباد؛

پنجمين جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي الشتر و فیروزآباد در سال جاری به ریاست شريف خسروي، فرماندار و با حضور علي يوسفوند، سرپرست شهرداري؛ شهلا حسنوند، رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي و اكثريت اعضاء در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار سلسله در این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامی داشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی و مسافران پرواز هواپیمایی اوکراین، اظهار کرد:  حوادث اخیر نشان داد بیگانگان می خواهند که جمهوری اسلامی، یک کشور همواره مطیع باشد، اما با مدیریت درست و اتحاد ملت ایران بار دیگر کشور از این آزمون مهم پیروز شد.

شریف خسروی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری کارگاه نقاشی کتابخانه‌ های عمومی با موضوع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: باید در برگزاری چنین برنامه های به محتواسازی بسیار توجه شود. این نکته همواره باید مد نظر باشد که کار تمیز فرهنگی، گلوله‌ای است که در قلب بدخواهان ملت می نشیند.

وی در پایان با تاکید بر تقویت منابع کتابخانه های عمومی، تصریح کرد: پانزدهم اسفند ماه آخرین مهلت برای پرداخت سهم نیم درصد شهرداری الشتر و فیروزآباد به کتابخانه عمومی شهرستان است و ضرورت دارد شهرداران مذکور در مهلت ذکر شده نسبت به این مهم اقدام نمایند.

همچنین در این جلسه شهلا حسنوند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی سلسله ضمن قرائت دستور کار جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت.

برگزاری برنامه های فرهنگی مناسبتی توسط کتابخانه های عمومی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی و پرداخت بخشی از سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداری های الشتر و فیروزآباد از مهمترین مصوبات این جلسه بود.


جلسه انجمن بخش اشترینان، شهرستان بروجرد؛

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اشترینان به ریاست مقداد صارمی، بخشدار  و با حضور داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در بخشداری اشترینان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه بخشدار و رئیس انجمن با عرض تسلیت ایام فاطمیه، گفت: دین مبین اسلام و همه بزرگان ما همواره بر کتاب و کتابخوانی تاکیدات فراوانی داشته اند. از همین رو همه اقشار جامعه باید در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی همراه و همیار کتابخانه های عمومی باشند.

مقداد صارمی ادامه داد: اشترینان از خیرین ارشمندی برخوردار است و امیدواریم با رایزنی های صورت گرفته، توسعه کتابخانه های عمومی نیز مد نظر خیرین، قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی بروجرد ضمن قرائت دستور کار جلسه به ارائه مطالبی در خصوص وظایف انجمن شهرستان پرداخت.

دعوت از خیرین جهت شرکت در جلسات بعدی انجمن، ارائه تفریغ بودجه درآمد شهرداری، پرداخت بخشی از سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی و همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری برنامه های فرهنگی دهه فجر با کتابخانه های عمومی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.


جلسه انجمن بخش سیلاخور، شهرستان دورود؛

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سیلاخور  در سال جاری به ریاست حسین ساکی، بخشدار و با حضور احمد قائدرحمتی، معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مهدی یاراحمدی، شهردار چالانچولان؛ فرامرز بختیاری، رئیس شورای اسلامی بخش؛ داوود یاراحمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دورود و دیگر اعضای انجمن در محل بخشداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حسین ساکی، بخشدار ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، بیان داشت: ضرورت توسعه کتابخانه های عمومی در سیلاخور با توجه به جمعیت بخش که درصد بالای از آن را قشر کودک و نوجوان تشکیل می دهد، بسیار ضروری می باشد. امید است به زودی این مهم از طریق ممکن در سطح بخش تحقق یابد.

همکاری دستگاه های اجرایی با کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های فرهنگی و واریز بخشی از سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداری از مهمترین مصوبات این جلسه بود.


 

جلسه انجمن بخش زاغه، شهرستان خرم آباد؛

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زاغه در سال جاری به ریاست محمدرضا فرشادی، بخشدار و با حضور کامران یوسفوند، شهردار؛ ولی فلاح پور، رئیس شورای اسلامی بخش و دیگر اعضای انجمن در محل بخشداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه محمدرضا فرشادی بخشدار، عنوان داشت: کتابخانه های عمومی نقش بسزای در توسعه فرهنگی در سطح منطقه دارد. این نهاد فرهنگی بدون هیچ محدودی و با هزینه ای بسیار اندک به عموم مردم خدمت رسانی نموده و به آسانی منابع ارشمندی در اختیار علاقمندان به آگاهی و پژوهش قرار می دهد. از همین رو وظیفه همه مسئولان و حتی عموم مردم جامعه است، که در راستای توسعه کتابخانه های عمومی اقدام نمایند.

رنگ آمیزی نمایی بیرونی کتابخانه پیامبر اعظم(ص) توسط شهرداری، همکاری دستگاه های اجرایی با کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های فرهنگی و واریز بخشی از سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداری از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 80