منو
1398/11/16 چهارشنبه با حضور نویسنده اثر؛ کتاب «دختر آفتاب» در خرم آباد رونمایی شد همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، آئین رونمایی از کتاب «دختر آفتاب» نوشته سودابه نارنجی به همت کتابخانه عمومی غدیر خرم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، آئین رونمایی از کتاب «دختر آفتاب» با حضور سودابه نارنجی، نویسنده اثر؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ ناصر دولتشاه، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ فریدون کریمی، فرمانده بسیج هنرمندان لرستان؛ رضا ماجدی، مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری خرم آباد؛ فریده نظریان، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان خرم آباد؛ کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان، شعرا، نویسندگان، ناشران و علاقه مندان کتاب وکتاب خوانی در کتابخانه عمومی غدیر خرم آباد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن تبریک دهه فجر اظهار داشت: گذشته، چراغی است برای آینده؛ پل ارتباطی بین گذشته و آینده، کتاب خاطرات است. کتاب و نویسنده آن وظیفه افروختن چراغ آگاهی را برای نسل آینده برعهده دارند. تا آیندگان با مرور خاطرات و تجربیات گذشتگان، مسیر زندگی خود را انتخاب کنند.

فرشته طهماسبی افزود: با وجود گستردگی استفاده از فضای مجازی، کتاب مفید همچنان جایگاه خود را به عنوان یک منبع ارزشمند و قابل اعتماد حفظ کرده است. وظیفه همه مسئولان است که با برنامه ریزی های مناسب و دقیق، در مسیر انس بیشتر مردم با کتاب گام بردارند.
 

نویسنده این اثر نیز در بیان هدف خود از نگارش این کتاب، گفت: خاطره نویسی و مکتوب کردن تجربیات روزانه، با این که سال های اخیر در کشور ما رواج یافته، اما تا رسیدن به اوج، راهی بس طولانی در پیش دارد. بهترین سال های  زندگی خود را در کسوت معلمی گذرانده ام و اعتقاد دارم تعلیم و تعلم را پایانی نیست.

سودابه نارنجی ادامه داد: معلمی هستم که به ظاهر از درس و کلاس و هیاهوی دانش آموزان در صبحگاهان مدرسه، فارغ شده ام. امروز  دل مشغولی هایم را به رشته تحریر در می آورم، تا یادگاری از خود به جای بگذارم. 

وی در پایان افزود: از همراهی عزیزان و مدد برخی دوستان مهربانم که از نظرات ارزنده و یا مطالب زیبایشان در این اثر استفاده شده، صمیمانه تشکر می کنم.

پس از بخش های مختلف مراسم از جمله نقد کتاب و شعر خوانی یکی از شعرای استان در وصف سردار دل ها، از کتاب «دختر آفتاب» رونمایی شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]