منو
اخبار
همزمان با بیست و ششمین دوره بزرگداشت کتاب جمهوری اسلامی: همایش بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در خرم آباد برگزار شد همزمان با بیست و ششمین دوره بزرگداشت کتاب جمهوری اسلامی، همایش بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در پردیس علامه طباطبایی خرم آباد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، همایش بزرگداشت کتاب، کتابخوانی وکتابدار  با حضور فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، علی آقایی جودکی سرپرست مدیریت امور پردیس های فرهنگیان استان لرستان و جمعی از اساتید و دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه علامه طباطبایی خرم آباد برگزار شد . فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این مراسم با اشاره به اینکه در آیات واحادیث مختلف بر تحقیق، تفحص، علم اندوزی و ارجحیت علم بر عبادت تأکید شده است ،هفته کتاب وکتابخوانی را تبریک گفتند و بر نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه تأکید داشتند .

طهماسبی، یکی از بهترین راهکار های بر طرف کردن مشکلات فضای مجازی را مطالعه و کتابخوانی دانستن و اجرای برنامه ها وسیاست های دولت در راستای ترویج و دسترسی خانواده ها و دانش آموزان و دانشجویان به کتاب و کتابخوانی را لازم وضروری برشمرد.

علی آقایی جودکی سرپرست مدیریت امور پردیس های فرهنگیان استان لرستان نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی، مطالبی در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی ارائه کرد.

وی، پیشرفت های علمی، فرهنگی و اجتماعی یک جامعه را در گرو مطالعه و آشنایی با کتاب و کتابخوانی برشمرد و با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که علم آموزی را نه تنها یک وظیفه ملی بلکه یک واجب دینی می داند، اهتمام بیشتر مسئولین به این مقوله مهم فرهنگی را خواستار شد.

در ادامه مراسم، فائزه مرادی کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی، در مورد بحث روش های ترغیب و تشویق دانشجویان به مطالعه و کتابخوانی و نقش آن ها به عنوان مربیان و معلمان آینده در ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی مطالبی ارائه کرد. وی، موضوع، علاقه، انگیزه و تفکر مثبت در مطالعه کتب را مهم و حائز اهمیت برشمرد و بر نقش آنها در تفکر و تعقل مخاطبین اشاره کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم، از کتابداران و دانشجویان برگزیده در حوزه کتاب و کتابخوانی کتابخوانی با اهدای لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد

 

 


  
 
تعداد بازديد اين صفحه: 138