منو
اخبار
همزمان با بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی: مراسم «شاهنامه خوانی» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا برگزار شد مراسم «شاهنامه خوانی» همزمان با بزرگداشت هفته کتاب در کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، مراسم شاهنامه خوانی همزمان با بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، محمد محمدی نژاد فرماتدار شهرستان ازنا و جمعی از مدیران و روسای ادارات شهرستان ازنا در سالن کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) ازنا برگزار شد.

فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضرین و بزرگداشت هفته کتاب جمهوری اسلامی، اظهار داشت: شاهنامه برگ زرین گذشته ها و افتخار ملی ایران است و این کتاب نفیس امروز توانسته در برابر مدعیان دروغین، نگهبان فرهنگ اصیل ایران زمین باشد.

طهماسبی، با اشاره به پیشینه تاریخی شاهنامه افزود: زمانی که مدعیان دروغین حقوق بشر نبودند، فردوسی زیباترین صحنه های عشق و برابری انسان ها را در کتاب خود به نظم درآورد و ثبت کرد.

وی، گریزی به ظرفیت بالا و غنای مطالب شاهنامه زد و گفت: می طلبد که نظام اداری و آموزشی کشور با استفاده از این کتاب بر بالندگی و افتخار جوانان افزوده و آنان را به توانایی ها و قابلیت های خود آگاه کنند تا هر موجی نتواند در برابر آنها  برنامه ریزی کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در پایان تصریح کرد: امروزه فضای مجازی توانایی جایگزینی فرهنگ غنی فارسی را ندارد و باید به گونه ای  برنامه ریزی شود که عموم مردم با فرهنگ والای ایران انس گرفته و پاسدار این فرهنگ باشد.

در ادامه این مراسم، عباس سالاروند از شاهنامه خوانان مطرح استان به اجرای مراسم شاهنامه خوانی پرداخت.

همچنین در این مراسم، محمد نبی مهدوی استاد فرهیخته خط و ادبیات شهرستان، قاب نفیس خوشنویسی که همزمان با اجرای مراسم تهیه شده بود به مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اهدا کرد.

در پایان مراسم نیز با حضور فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از محمد محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا به پاس اهتمام ویژه به حوزه کتاب و کتابخوانی در این شهرستان، با اهدای لوح سپاس  و هدیه ای تقدیر به عمل آمد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 131