منو
اخبار
با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان لرستان: کانون ادبی کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد افتتاح شد کانون ادبی کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در حاشیه نمایشگاه بین الملی کتاب استان لرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عموم لرستان، کانون ادبی کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد با حضور فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی، کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان، رئیس و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد، جمعی از شعرا و ادبا، اهالی فرهنگ و فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی در حاشیه نمایشگاه بین الملی کتاب استان لرستان افتتاح شد.

 فرشته طهماسبی مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان در مراسم افتتاحیه کانون ادبی شهرستان خرم آباد، به نقش شاعران و نویسندگان در عرصه های مختلف اخلاقی ،معنوی ،اجتماعی و حتی سیاسی در هدایت جامعه و به ویژه نسل جوان اشاره کرد و اظهار داشت: ایران اسلامی در طول تاریخ همواره شاهد نقش آفرینی شعرا و ادبای این سرزمین بوده است.

طهماسبی، نقش برجسته شعرا در دوران دفاع مقدس را یادآور شد و افزود: در دوره هشت ساله جنگ تحمیلی، سروده های حماسی شاعران نقش عمده ای در بسیج همگانی و ایجاد هیجان و انگیزه در میان اقشار مختلف جامعه داشت.

مدیرکل کتابخانه های لرستان در پایان به جنگ نرم دشمنان و معاندان علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی نفوذ معجزه آسای کلام و قلم شعرا و نویسندگان می تواند نقش مهمی در مقابله با این تهدیدات داشته باشد.

 در ادامه، شاعران حاضر در مراسم به قرائت اشعار خود برای حاضرین پرداختند و در ادامه حکم مسئولیت کانون ادبی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد  توسط  مدیرکل  کتابخانه های عمومی استان به محمد تقی عزیزیان اهدا گردید.

همچنین در این مراسم از 7 کتاب نویسندگان لرستانی رونمایی شد. کتب «گلها همه داوودی اند» نوشته محمد تقی عزیزیان، «و نیز تو» اثر فاطمه منصوری، «هر بار که آمدی بیایی رفتی» اثر قاسم غنی، «منحصر به درد»  و «گزیده رباعی» از وحید اشجع، «مردی که پایه های جهانش شکسته بود» از مجید عزیزی و «نفی بلد» تالیف رضا بهاروند کتاب های بودند که در این مراسم از آنها رونمایی شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 141