منو
اخبار


با هدف رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی لرستان صورت گرفت: دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی با مسئولین استان لرستان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان با هدف رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی استان با معاون اقتصادی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان، در دیدارهایی جداگانه با معاون اقتصادی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان در خصوص رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی گفتگو کرد.

طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با گودرز امیری معاون اقتصادی استاندار، از عدم پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط سازمان شهرداری انتقاد کرد و گفت: بر طبق قانون سازمان شهرداری باید نیم درصد از درآمد خود را به کتابخانه های عمومی اختصاص دهند و شهرداری ها موظفند به تکلیف قانونی خود در این زمینه عمل کنند.

گودرز امیری معاون اقتصادی استاندار لرستان نیز در این دیدار،  اهمیت و نقش سازنده مطالعه و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه را یادآور شد و در خصوص پی گیری رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی استان به ویژه در بحث واریز نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی توسط سازمان شهرداری قول مساعد داد.

طهماسبی همچنین در دیدار با علی هادی چگنی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، به کمبود اعتبارات در خصوص تکمیل پروژه های کتابخانه ای در استان اشاره کرد و همکاری و مساعدت مسئولین استانی جهت تخصیص اعتبار و تکمیل پروژه های در دست ساخت مربوط به کتابخانه های عمومی استان را خواستار شد.

رایزنی در خصوص تعیین تکلیف کتابخانه تعطیل شده حضرت مهدی(عج) خرم آباد  از دیگر موارد گفتگوی طرفین بود که طی آن رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بر لزوم تخصیص اعتبار ویژه برای شروع فرایند مقاوم سازی این کتابخانه در در اسرع وقت، تاکید کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان همچنین در دیدار با حجت الاسلام سعید مهدوی امین رئیس سازمان تبلیغات اسلامی لرستان، لزوم ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در مناطق محروم روستایی را یادآور شد و مساعدت سازمان تبلیغات اسلامی جهت انتقال کتابخانه عمومی بخش فیروزآباد شهرستان سلسله را خواستار شد.

 مهدوی امین نیز در این دیدار از آمادگی سازمان تبلیغات اسلامی جهت انجام فعالیت های فرهنگی مشترک با اداره کل کتابخانه های عمومی استان در حوزه کتاب و کتابخوانی خبر داد و در خصوص واگذاری ساختمانی جهت انتقال کتابخانه عمومی بخش فیروزآباد و راه اندازی مجدد این کتابخانه قول مساعد داد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 210