منو
اخبار
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر صورت گرفت: برگزاری همايش عمومي دوچرخه سواري یادواره کتابدار فقید کتابخانه عمومی علامه جزایری همايش عمومي دوچرخه سواري یادواره مرحوم پرویز افتخاری کتابدار فقید کتابخانه عمومی علامه جزایری شهرستان پلدختر برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، همايش عمومي دوچرخه سواري یادواره مرحوم پرویز افتخاری کتابدار فقید کتابخانه عمومی علامه جزایری با شعار« كتاب و دوچرخه، راهی به سوی شادی و سلامت جامعه» به همت اداره كتابخانه هاي عمومي و هيئت دوچرخه سواري شهرستان پلدختر برگزار شد.

 در حاشيه برگزاری این مراسم علی محمد قهرمانی ریيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان پلدختر يكي از عمده ترين چالش هاي موجود در جامعه را عدم توجه به مطالعه و ورزش دانست و اظهار داشت: به واسطه این دو عامل سطح آگاهی، سلامت و امنیت عموم مردم جامعه با خطر مواجه می شود و رفع این مساله مهم در گرو برنامه ریزی و توجه بیشتر مسئولین فرهنگی و ورزشی به ویژه در سنین پایه  است.قهرمانی، به رسالت فرهنگی میان مشترک کتابخانه های عمومی و اداره ورزش و جوانان اشاره کرد و عنوان داشت: این همایش برای دومین سال پیاپی با هدف اشاعه فرهنگ كتابخواني و ورزش همگاني و ايجاد پيوند بين كتاب و ورزش و با شعار «كتاب و دوچرخه، راهی به سوی شادی و سلامت جامعه»  برگزار شد.


 

وی، از زحمات تمامی دست اندرکاران برگزاری این برنامه به ویژه فرماندهي نيروي انتظامي، پرسنل راهنمائي و رانندگي، رئیس اداره ورزش و جوانان، هيئت دوچرخه سواري و کتابداران کتابخانه های شهرستان پلدختر در برگزاری هر چه بهتراین همایش تشکر کرد و ابراز اميدواري كرد تا برگزاري چنين همايشي حسن طليعه اي در جهت اعتلاي فرهنگ مطالعه و ورزش همگاني و پيوند ميان كتاب و ورزش در جامعه باشد.


در این مراسم از خانواده مرحوم پرویز افتخاری کتابدار فقید کتابخانه عمومی علامه جزایری شهرستان پلدختر، به پاس ارج نهادن به خدمات فرهنگی 18 ساله ایشان تقدیر به عمل آمد.

 

همچنین در پايان اين مراسم به قيد قرعه از 41 نفر از شركت كنندگان در اين همايش و 3 تن از پیشکسوتان ورزش دوچرخه سواری با اهداء جوایزی تقدير به عمل آمد. ضمن اینکه محمد رامتین قهرماني با 4 سال سن به عنوان كوچكترين عضو شرکت کننده در اين همايش و صيدمحمد جوادي با 82 سال سن به عنوان مسن ترين شرکت کننده در این همایش مورد تقدیر قرار گرفتند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 267