منو
اخبار
برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و نهضت مطالعه مفید شهرستان دلفان به ریاست حشمت بهمنی فرماندار این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان دلفان با حضور حشمت بهمنی فرماندار، فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری دلفان برگزار شد.

فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه، از کتابخانه ها به عنوان مراکز عمده فرهنگی که نقش بسزایی در توزیع عادلانه خدمات فرهنگی به عموم مردم جامعه را دارند نام برد و اظهار داشت: کتابخانه های عمومی در راستای رسالت ذاتی خود مبنی بر گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، در پی ارائه خدمات کتابخانه ای به اقشار و سطوح مختلف مردم جامعه می باشند.

وی به تشریح عوامل مختلف کاهش سرانه مطالعه و کتابخوانی در کشور پرداخت و عواملی همچون نظام تعلیم و تربیت و گسترش کسب اطلاعات از طریق فضای مجازی را از دلایل عمده کاهش سرانه مطالعه در کشور برشمرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از پی گیری وضعیت عمرانی کتابخانه های عمومی استان در کنار انجام فعالیت های فرهنگی متنوع در کتابخانه های عمومی استان خبر داد و با اشاره به وضعیت پروژه کتابخانه ای در دست ساخت شهرستان دلفان، پی گیری جدی مسئولین جهت تکمیل این پروژه را خواستار شد.

حشمت بهمنی فرماندار شهرستان دلفان نیز در این جلسه ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به اعضای انجمن، از زحمات مدیرکل کتابخانه های عمومی استان جهت پی گیری در رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی این شهرستان تشکر کرد و اظهار داشت: متاسفانه علی رغم اهمیت و جایگاه والای مطالعه و کتابخوانی در جامعه، میزان سرانه مطالعه در کشور پایین است و از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

بهمنی، نقش نظام آموزشی در سوق دادن عموم مردم به سمت مطالعه و کتابخوانی را حائز اهمیت فراوان برشمرد و بر لزوم آسیب شناسی و برنامه ریزی صحیح جهت توجه به این حوزه مهم فرهنگی تاکید کرد.

وی همچنین در خصوص پی گیری جهت تخصیص اعتبارات ویژه برای تکمیل پروژه کتابخانه شماره 2 شهرستان دلفان و همکاری در انجام مسابقات فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی قول مساعد داد.

همچنین در این جلسه احمد نظری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان، ضمن قرائت دستور کار جلسه، گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان و پی گیری مصوبات جلسه قبلی انجمن ارائه کرد.

در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر و ارائه دیدگاهها و راهکارهای اعضای حاضر در جلسه در خصوص مسائل مطرح شده، مصوبات مربوطه به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید.

پرداخت حق نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط سازمان شهرداری و تسویه بدهی مربوطه تا پایان سال جاری، لزوم استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه کتاب و کتابخوانی، پی گیری جهت تکمیل پروژه کتابخانه ای شماره 2 شهرستان، مشارکت در برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک و عضویت رییس اداره کتابخانه های عمومی در کمیته برنامه ریزی شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 188