منو
اخبار
برگزاری جلسه انجمن و نهضت مطالعه مفید شهرستان چگنی چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی در سال جاری به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و نهضت مطالعه مفید شهرستان چگنی با حضور قدرت اله ترابی نژاد فرماندار، حجت الاسلام و المسلمین محمد سوری امام جمعه، مراد عزیزی شهردار، عبدالحسین کشوری رئیس شورای اسلامی، احمد کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین قنبری رئیس اداره آموزش و پرورش و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه فضل اله شیخی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی ضمن خوش‌آمد گویی و خیرمقدم به حاضرین در جلسه، به معرفی تاریخچه تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی و کارکرد انجمن کتابخانه ها و نقش آن در پیشبرد و ارتقای سطح مطالعه و کتاب‌خوانی در جامعه پرداخت و اظهار داشت: گسترش و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی رسالتی است که تحقق آن تنها بر عهده اداره کتابخانه‌های عمومی نیست و سایر اعضاء انجمن باید به ‌نوبه خود در این امر مهم سهیم باشند.

قدرت اله ترابی نژاد فرماندار شهرستان چگنی نیز در این جلسه به اهمیت مطالعه و کتابخوانی پرداخت و اظهار داشت: در طول تاریخ  هر وقت به مقوله کتاب و کتاب‌خوانی اهمیت داده ایم به پیشرفت‌های چشمگیری نائل شده ایم.

 وی همچنین اهتمام اعضای انجمن در اجرایی کردن مصوبات جلسه انجمن و همکاری ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان با اداره کتابخانه های عمومی جهت برگزاری مسابقات و فعالیت های فرهنگی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی را خواستار شد.

در ادامه جلسه پس از بحث و ارائه نظرات اعضای انجمن، مصوبات مربوطه به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید. مساعدت اداره آموزش و پرورش و شهرداری در برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی ویژه دهه مبارک فجر، مشارکت حداکثری فرهنگیان و دانش آموزان در جشنواره خاطره نویسی با همکاری اداره آموزش ‌و پرورش، توزیع کتاب در روستاهای محروم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعیین تکلیف اموال فرسوده کتابخانه عمومی امام حسین(ع) و نواخته شدن «زنگ انقلاب» در یکی از مدارس شهرستان با همکاری اداره آموزش و پرورش از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 209