منو
اخبار
.
برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در سال جاری به ریاست اسد عبدالهی فرماندار خرم آباد و با حضور فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی عضو انجمن برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در سال جاری با حضور اسد عبدالهی فرماندار خرم آباد، فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ولی اله رستمی نژاد رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد، حسن رضا چگنی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد، حجت الاسلام فرزاد منصوری رئیس سازمان تبلیغات شهرستان خرم آباد، محمود آشناگر معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری خرم آباد، اسفندیار علیزاده سرپرست اداری و مالی شهرداری خرم آباد، رضا مختارپور معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، آفرین پنهانی معاون اداره کل کانون پرورش و پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فریده نظریان سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در کتابخانه عمومی غدیر خرم آباد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فریده نظریان سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد ضمن قرائت دستور کار جلسه، گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان در شاخصه های مختلف ارائه کرد و اهتمام اعضای انجمن در پی گیری و اجرایی شدن مصوبات جلسات انجمن را خواستار شد.

  فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این جلسه به تاثیر کتابخانه های عمومی در رشد و ارتقای فرهنگ جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: کتابخانه های عمومی مراکز عمده فرهنگی هستند که به صورت مداوم و همیشگی مشغول ارائه خدمات فرهنگی یکسان به عموم مردم هستند.

طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش گزارشی از وضعیت موجود کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد ارائه کرد و عنوان داشت: با توجه به جمعیت شهرستان خرم آباد و بر طبق استاندارد موجود باید 14 کتابخانه در شهرستان وجود داشته باشد و این در حالی است که تنها 4 باب کتابخانه فعال در این شهرستان وجود دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، لزوم تناسب کتابخانه های عمومی به نسبت جمعیت را یادآور شد و گفت: کتابخانه ها در واقع جزیی از نظام آموزشی هستند که نقش عمده ای در تعلیم و تربیت ایفا می کنند و لذا  توسعه فضای فیزیکی آنها باید مورد توجه باشد.

اسد عبدالهی فرماندار شهرستان خرم آباد نیز در این جلسه توسعه سخت افزاری و نرم افزاری را دو بخش توسعه کتابخانه ها دانست و گفت: آنچه در این حوزه اهمیت دارد این است که در کنار توسعه و ارتقای سطح کمی و کیفی کتابخانه ها ی عمومی، به گونه ای برنامه ریزی شود که قبل از هر چیز احساس به نیاز به مطالعه در عموم مردم به وجود بی آید.

عبدالهی در بخش دیگری از سخنانش لزوم پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط سازمان شهرداری را یادآور شد و اظهارداشت: برطبق قانون شهرداری می بایست نیم درصد از درآمد خود را به حساب کتابخانه های عمومی واریز کنند و شهرداری ها علی رغم وجود مشکلات مالی، باید به تکلیف قانونی خود در این زمینه عمل کنند.

فرماندار شهرستان خرم آباد همچنین بر مشارکت گسترده عموم مردم و به ویژه خیرین در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و بیان داشت: یکی از راهکارهای رفع مسائل و مشکلات موجود کتابخانه های عمومی، مشارکت خیرین به ویژه در بحث ساخت کتابخانه و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه هاست.

در ادامه جلسه سایر اعضای انجمن به بیان نظرات و ارائه دیدگاههای خود در مسائل مطرح شده در چارچوب دستور کار جلسه پرداختند و در پایان مصوبات مربوطه به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید.

همچنین در این جلسه، حکم اعضای حقیقی عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد به ایشان اهدا گردید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 215