منو
اخبار
برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان بروجرد در سال جاری به ریاست رضا آریایی معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان بروجرد در سال جاری با حضور رضا آریایی فرماندار، حسن بلوریان معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، موسی نیکوکار رئیس شورای اسلامی، ابراهیم صارمی شهردار و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری بروجرد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، داوود پهلوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین و قرائت دستور کار  جلسه انجمن، گزارشی از وضعیت مصوبات جلسه قبل و روند اجرای آنها ارائه کرد.

پهلوان در ادامه به تشریح فعالیت های انجام شده این اداره در بیست و ششمین دوره بزرگداشت هفته کتاب در شهرستان بروجرد پرداخت و اظهار داشت: امسال هفته کتاب پربارتری نسبت به سالهای گذشته داشتیم و این مرهون تلاش همکاران کتابدار، حمایت های همه جانبه فرماندار و همکاری دستگاههای عضو انجمن بود .  

 وی در بخش دیگری از سخنانش، در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: در این برهه حساس وظیفه همگی ماست که جهت برگزاری هر چه با شکوه تر برنامه های بزرگداشت دهه مبارک فجر بصورت خاص تر و ملموس تر از سالهای گذشته  تلاش کنیم. رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد همچنین به تشریح برنامه های کتابخانه های عمومی شهرستان در ایام دهه فجر پرداخت و همکاری و مساعدت ادارات عضو انجمن در برگزاری هر چه بهتر این برنامه ها را خواستار شد.

رضا آریایی فرماندار شهرستان بروجرد نیز در این جلسه ضمن تشکر از حضور همه اعضاء انجمن در جلسه، اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه امری ضروری است و برای این اقدام ابتدا باید از کودکان شروع کنیم و این رده سنی را به خواندن و مطالعه کتاب عادت دهیم.

آریایی به پیامدهای فاصله گرفتن از کتاب و کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و عنوان داشت: اگر بین افراد جامعه و کتاب فاصله‌ای رخ دهد، آن جامعه با چالش جدی مواجه می‌شود و این درحالی‌ است که با مطالعه کتاب می‌توان عبرت‌ها و تجربیات لازم را کسب کرد.

 فرماندار شهرستان بروجرد افزود: اگر ارتباط بین کتاب با نسل جدید قطع شود و جای خود را به فضای مجازی دهد مشکلاتی رخ خواهد داد، زیرا که در فضای مجازی گاهی دروغ‌هایی هم عنوان ‌شده و به مخاطب تزریق می‌شود اما مطالب موجود در کتاب نتیجه مدت‌ها زحمات یک نویسنده بوده و دارای اعتبار است.

در ادامه جلسه سایر اعضای انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مسائل مطرح شده پرداختند و در پایان پس از بررسی مباحث و تجمیع نظرات، مصوبات لازم در 4 بند به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 217