اخبار شهرستان‌ها
1401/7/19 سه‌شنبه
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛
کتابخانه امام علی (ع) شهر معمولان بازگشایی شد
در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، کتابخانه امام علی (ع) شهر معمولان پس از رفع موانع و مشکلات بازگشایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در مراسمی با حضور سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ اسماعیل میخک بیرانوند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر؛ جمعی از کارشناسان ستادی و اهالی و دانش آموزان منطقه، کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر معمولان از توابع شهرستان پلدختر بازگشایی شد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان در این مراسم بیان داشت:  فعالیت و خدماتدهی کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر معمولان به علت وجود برخی مشکلات و موانع از مدتی پیش به حالت نیمه فعال درآمده که رفع این مشکل به مطالبه جدی مردم و مسئولین منطقه تبدیل شده بود. از سرگیری فعالیت این کتابخانه بلافاصله در دستور کار اداره کل کتابخانه های عمومی استان قرار گرفته که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی کشور، موانع و مشکلات کتابخانه مرتفع و از امروز  اهالی فرهنگ دوست منطقه می توانند از خدمات کتابخانه امام علی (ع) بهره مند شوند.  
سید سجاد راستخانه بازگشایی مجدد کتابخانه در ایام هفته وحدت را به فال نیک گرفته و ادامه داد: کتابخانه متعلق به عموم مردم بوده و کتابداران با روی گشاده میزبان علاقمندان و مراجعه کنندگان هستند. برنامه های متنوع و متعددی در راستای جذب مخاطبین به ویژه برای گروه سنی کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی برگزار می شود که انتظار داریم والدین عزیز همراه با فرزندانشان به کتابخانه های عمومی مراجعه و بدین صورت به علاقمندی کودکان به کتاب و کتابخوانی کمک کنند.
وی تصریح کرد: بحث تجهیز و به روزرسانی منابع کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر معمولان نیز مورد توجه بوده و در همین خصوص بخش کمک درسی و مرجع این کتابخانه بروزرسانی شده و مابقی بخش ها نیز در آینده به روز خواهند شد.
همچنین در این مراسم فرید امیری، کارشناس حقوقی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان کتابخانه شخصی خود با حدود 500 نسخه کتاب را به کتابخانه امام علی (ع) معمولان اهدا کرد.
گفتنی است بخش معمولان شهرستان پلدختر در جنوب استان لرستان با وسعتی برابر با ۱۴۴۰ کیلومتر مربع و ۲۲۱۰۰ نفر جمعیت شهری و روستایی در ۵۰ کیلومتری حد فاصل شهرستان خرم‌آباد و پلدختر واقع شده‌ و کتابخانه عمومی امام علی (ع) تنها کتابخانه موجود در این بخش می باشد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.