اخبار شهرستان‌ها
1401/6/12 شنبه
با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی؛
کتابخانه عمومی شهید ساکی بروجرد افتتاح شد
با حضور نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، کتابخانه عمومی شهید ساکی، روستای دینارآباد شهرستان بروجرد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، آیین افتتاح کتابخانه عمومی شهید ساکی روستای دینارآباد شهرستان بروجرد با حضور عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی؛ سیدسجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ یاسر امیرسرداری، معاون فرماندار بروجرد؛ محسن سپهوند، مدیر اعتبارات فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی لرستان؛ داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، جمعی از روسای ادارات بروجرد و اهالی روستای دینارآباد برگزار شد.
 
در این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان ضمن خیرمقدم به حاضران، اظهار داشت: کتابخانه عمومی شهید ساکی روستای بروجرد در راستای اشاعه خدمات کتابخانه ای در مناطق محروم روستایی، با مساحتی بالغ بر 43۰ مترمربع در سال 1390  و با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال تکمیل و تجهیز شده است.
سیدسجاد راستخانه با ابلاغ سلام دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به محضر مردم روستای دینار آباد و تشکر از حمایت های استاندار لرستان و نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، افزود: این کتابخانه دارای بخش های مختلفی همچون بخش امانت، بخش مرجع، بخش کودک، بخش نشریات، سالن مطالعه و نمازخانه است. امید داریم با افتتاح این کتابخانه، شاهد گسترش هرچه بیشتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان مردم این منطقه، باشیم.
وی همچنین از خیران اهدا کننده زمین کتابخانه و راه دسترسی آن تشکر نموده و تصریح کرد: کتابخانه شهید ساکی منشأ خیرات و برکات زیادی در این منطقه خواهد شد و علاوه بر اهالی روستای دینارآباد، به بخش عمده دیگری از اهالی روستاهای همجوار نیز می‌تواند خدمت‌رسانی کند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان ادامه داد: این کتابخانه متعلق به مردم این منطقه بوده و امید می رود که در حفظ و حراست از این مجموعه فرهنگی کوشا باشند.

 
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بیان کرد: گاهی مطالعه یک کتاب مسیر زندگی انسان را دگرگون ساخته و سرنوشت وی را تغییر می دهد. توسعه کتابخانه های عمومی یکی از بهترین راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی در کشور است؛ از این رو ضرورت دارد مسئولان امر در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه و سهولت دسترسی عموم مردم به کتابخانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.
عباس گودرزی تصریح کرد: بروجرد شهر مفاخر و شهیدان است و به تعبیر مقام معظم رهبری شهر استعداد های درخشان است که باید به یک قطب فرهنگی در کشور تبدیل شود. روند توسعه کتابخانه های عمومی در شهرستان بروجرد مطلوب بوده به طوری که پس از افتتاح کتابخانه درجه یک استاد آیتی و کتابخانه شهید باهنر، کتابخانه شهید ساکی سومین کتابخانه  عمومی در  شهرستان بروجرد بوده که اخیراً به بهره برداری رسیده است.
وی در پایان از اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خواست به عنوان اولین برنامه فرهنگی کتابخانه شهید ساکی، نسبت به برگزاری یک مسابقه کتابخوانی اقدام نموده که جوایز این مسابقه از سوی دفتر وی تامین خواهد شد.

  
گفتنی است است پس از این جلسه سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی محسن سپهوند، مسئول اعتبارات دستگاه های فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از کتابخانه های عمومی استاد آیتی و شهید باهنر بروجرد نیز بازدید نمود.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.