اخبار شهرستان‌ها
1400/12/15 یکشنبه
به منظور توسعه همکاری ها و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی انجام شد؛
دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با فرماندار جدید خرم آباد
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان به‌ منظور توسعه همکاری ها، بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی خرم آباد و تبریک انتصاب با فرماندار جدید این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی به ‌منظور توسعه همکاری ها، بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی و تبریک انتصاب با علی محمد دریکوند، فرماندار جدید این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار ضمن تبریک اعیاد پربرکت شعبانیه، تبریک انتصاب دریکوند به عنوان فرماندار خرم آباد و آرزوی موفقیت برای وی در این پست به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه عمومی شهرستان خرم آباد پرداخت و بیان کرد: کتابخانه مرکزی خرم آباد بزرگ ترین پروژه فرهنگی استان بوده که در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می کند. امید است با همکاری دستگاه های مربوطه از جمله اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مجری پروژه این کتابخانه به زودی تکمیل شود.
فرشته طهماسبی افتتاح کتابخانه مرکزی را در آینده نزدیک یک ضرورت دانست و افزود: کتابخانه مرکزی در دو طبقه ساخته شده که با پیگیری های صورت گرفته طبقه همکف آن به صورت کامل تکمیل و طبقه منفی یک آن نیز از درصد پیشرفت فیزیکی بالای برخوردار بوده و در حال حاضر محوطه بیرونی کتابخانه در حال تکمیل می باشد.
وی همچنین در خصوص کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) گفت:  با برنامه ریزی های صورت گرفته و ضرورت بازگشایی هرچه زودتر این کتابخانه، پروژه مقاوم سازی ساختمان  کتابخانه  حضرت مهدی (عج) در دو بخش از محل منابع استانی و استفاده از ظرفیت خیرین انجام شده و این  کتابخانه به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شهر خرم آباد همزمان با  ایام هفته کتاب در آبان ماه سال جاری  بازگشایی و در حال حاضر به اعضاء و مراجعه کنندگان خدمت رسانی می کند.
طهماسبی تصریح کرد: خدمات رسانی کتابخانه های عمومی فقط در بحث امانت و بازگشت کتاب محدود نبوده و در حال حاضر فعالیت های گسترده و متنوعی برای همه اقشار و گروه های سنی مختلف صورت می پذیرد و کتابخانه های عمومی این ظرفیت را داشته که به عنوان پاتوق فرهنگی محلات تبدیل شود.
فرماندار خرم آباد نیز در این دیدار با بیان اینکه اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست، بیان داشت: ترویج و توسعه کتابخوانی در سطح جامعه از اهمیت بالای برخودار بوده و یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری همین موضوع بوده که بر این اساس ضرورت دارد همه مسئولین در راستای ترویج مطالعه مفید از هیچ کوششی دریغ ننمایند.
علی محمد دریکوند ادامه داد: باید به مقوله فرهنگ نگاه کاربردی داشته باشیم و با برنامه ریزی دقیق، مسیر حرکت در راستای توسعه فرهنگی را ریل گذاری نموده و مشخص باشد در بازه های زمانی مشخص باید به چه اهدافی برسیم.
وی افزود: تا زمانی که استقبال از کتابخانه های عمومی کم باشد، به ظور حتم آسیب های اجتماعی زیاده بوده و  مراجع قضایی و زندان ها شلوغ خواهند بود. باید به این مرحله برسیم که ایمان داشته باشیم هزینه در راستای توسعه فرهنگی،  را یک سرمایه گذاری مفید بدانیم.
وی در پایان بیان داشت: فرمانداری و انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد  آماده همکاری با کتابخانه های عمومی بوده و در این خصوص همراه و همگام این نهاد فرهنگی پیش خواهد رفت.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.