اخبار شهرستان‌ها
1402/3/4 پنجشنبه
فرماندار خرم آباد:
اشاعه و ترویج اندیشه‌های اهل بیت(ع) زمینه رشد معنویت و خودسازی را برای جوانان فراهم می نماید
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد طی پیامی از مردم ادب‌دوست و کتاب‌خوان شهر خرم آباد جهت شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، محمدباقر احمدی چگنی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد طی پیامی از مردم ادب‌دوست و کتاب‌خوان شهر خرم آباد و همچنین کارکنان دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و سازمان‌های مردم‌نهاد جهت شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
متن پیام بدین شرح است:
به نام خدا
ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سیره نبوی و ائمه معصوم (ع) به ویژه آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا (ع) امری پسندیده و مهم است. امام رضا (ع) به اخلاق عالی و ممتاز، آراسته بودند و بدين سبب دوستی عام و خاص را به خود جلب كردند، همچنين انسانيت آن حضرت، يگانه و بی‌مانند بود و در حقيقت تجلی روح نبوت و مصداق رسالتی بود كه خود آن حضرت، يكی از نگهبانان و امانت‌داران و وارثان اسرار آن به شمار می‌رفت.
اشاعه و ترویج اندیشه‌های اهل بیت(ع) می‌تواند زمینه رشد معنویت و خودسازی را برای جوانان و نوجوانان فراهم نموده و انسان را به سرمنزل مقصود برساند.
بی‌شک، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای ترویج فرهنگ متعالی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، الگوبرداری عموم مردم از سبک زندگی ائمه اطهار(ع)، نهادینه شدن عادت به کتاب‌خوانی و در نتیجه توسعه فرهنگی جامعه خواهد بود؛ لذا همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی، سازمان‌های مردم‌نهاد و مردم ادب‌دوست و کتاب‌خوان شهر خرم آباد را به شرکت در این جشنواره ارزشمند دعوت می‌کنم.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.