اخبار شهرستان‌ها
1401/7/1 جمعه
در حاشیه نماز جمعه و با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان؛
از برگزیدگان و مجریان برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی خرم آباد تقدیر شد
در حاشیه نماز جمعه شهر خرم آباد و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از برگزیدگان و مجریان برنامه های فرهنگی فصل تابستان کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در حاشیه نماز جمعه یکم مهرماه 1400 شهر خرم آباد با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا  شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مرکز استان؛ سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ حسین فلاح کردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی خرم آباد، جمعی از کارشناسان ستادی و کتابداران با اهدای لوح سپاس از برگزیدگان و مجریان برنامه های فرهنگی فصل تابستان کتابخانه های عمومی خرم آباد، تقدیر شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این مراسم گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع و متناسب یکی از ابزارهای قوی در راستای جذب مخاطبین به کتابخانه های عمومی بوده و بدین شکل در مسیر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی حرکت خواهیم کرد. برنامه های فرهنگی به عناوین و مناسبت های مختلف همواره در  همه کتابخانه های عمومی استان لرستان برگزار می شود و میزان استقبال از این برنامه ها مطلوب می باشد.
سید سجاد راستخانه با بیان اینکه در برنامه های فرهنگی نگاه ویژه ای به کودکان و نوجوانان می شود، افزود:   رشد و پرورش استعداد کودکان و نوجوانان به عنوان سرمایه های انسانی در آینده از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و برای تحقق این مهم، برنامه های فرهنگی خلاقانه و هدفمندی به صورت استانی و شهرستانی در کتابخانه های عمومی  برگزار خواهد شد.
وی بیان داشت: تعامل خانواده و تقویت توانایی کتابداران کودک در افزایش مهارت فردی، اجتماعی و رشد استعداد ذوقی و فکری کودکان و نوجوانان نقش بسزایی دارد.
راستخانه ضمن قدردانی از زحمات کتابداران استان در برگزاری برنامه های فرهنگی، تصریح کرد: امروز برگزیدگان برنامه های فرهنگی فصل تابستان کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد از جمله آموزش نقاشی با مداد رنگی، خوشنویسی (خط تحریر)، آموزش عروسک سازی،  نقاشی و خلاقیت، قصه گویی و شعر خوانی، و برنامه ملی  «باهم بخوانیم»، لوح سپاس و هدایای خود را دریافت نمودند.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.